Összesen: 390 db hozzászólás
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.31 20:47:54 (70956) |
Szia!
Én a "fitness" müszerfalat használom, ott van nekem is a play gomb, de a beállításoknál találsz automatikus indítást is, akkor nem kell nyomkodni, hanem automatikusan elindul, amint megvan a megfelelő műhold jel. Utána méri a km-et, és húzza csíkot, ami tök mindegy, mert ha nem kell, nem nézel rá. Utána este fogom magam, ugyanebben a "dashboardban" (műszerfal) megnyomom a floppy(mentés) gombot, elmentem a tracket, és felajánlja az eddigiek törlését, tehát nullázható bármikor.
A müszerfalat egyébként az alatta levő felfelé mutató pici, kis nyilat megnyomva eltüntetheted, és tied az egész képernyő :-) Utána ugyanúgy bármikor vissza. [ előzmény: (70949) Kincsvadászó Kalózok, 2014.03.31 11:31:16] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.04.06 09:46:49 (67165) |
Szia!
Valöszínüleg azt a választ fogod kapni mástól is, hogy "nyomkodd"
De valóban, itt szerintem senki nem olvasta/olvassa, hanem bóklászgat a menüpontok között.
Természetesen egy-két alap dologhoz kell technikai tudás, ennek nagy részét itt megtalálod:
http://sylverrat.hu/faq/
Valamint egyebekhez, a fenti FAQ gombra kattintva is eljuthatsz.
Amennyiben ezek után marad még kérdésed, szívesen segítünk.[ előzmény: (67164) diolit, 2013.04.06 06:46:55] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.10 19:44:11 (58955) |
Szerintem természetesen, csak kicsit lassabban. Tudomásom szerint, az AGPS, főleg a gyorsabb jel fogásban segít, illetve rossz vételi körülmények között segíti a vételt, de bármelyik kütyün kikapcsolható.[ előzmény: (58951) hetykekutya, 2011.09.10 19:18:05] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.10 17:41:26 (58943) |
Ja, és még nem beszéltem a szintén androidos g:hu programról, amely direkt a magyar gps-es játékokra lett kifejlesztve, akár otthon letöltött ládalistával is célra navigál. Ráadásul kiváló kesser társunk ingyenes fejlesztése. Szóval nem rossz, ez a rendszer[ előzmény: (58942) Bandy, 2011.09.10 17:36:37] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.10 17:36:37 (58942) |
Csigusz nem "barmozott" hanem csak kifogásolta a tapasztalat nélküli kijelentéseket.:-))
Szóval, mivel az androidra is telepíthetsz külső programokat, így bármilyen egyéb problémát megoldhatsz vele. A szolgáltató kb annyit ért hozzá, mint a tehén, a csipkeveréshez, szóval ezt ne olvasd.
Biztosan sokan megszólnak majd emiatt, de a symbian egy régebbi, bár jó rendszer, de az android újabb, szabadabb, sokkal nagyobb kapacitásokkal, mint a Nokia által is csak félgőzzel húzott symbi.
Hozzátartozik az általad leírtakhoz, hogy magyarországon, ellentétben a szolgáltatói idézeteddel, az android gyári "maps" térképe is alkalmas szöveges navigációra augusztus 13.-a óta. De ezt majd két év múlva szerkesztik bele a szóróanyagba.
Viszont az általam említett Navitel program, magyarul is hozzáférhető, kiváló térképekkel, "offline"
Szóval az a lényeg, hogy olvass vissza az ilyen szakmai fórumokon, kérdezz, és sokat tanulhatsz, mi pedig szívesen segítünk. De ne tégy kijelentéseket tapasztalat hiján, pláne ne szolgáltatói prospektusok alapján, hogy melyik a jobb. Ha kérdezel, tényleg szívesen segítünk.[ előzmény: (58938) hetykekutya, 2011.09.10 16:44:49] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.10 15:06:32 (58930) |
Hallottál a Navitel programról?
Kenterbe veri bármely symbi Nokiás programot, nulla netforgalommal, a magyar openmap térképeket előre rátöltve. Azért volt egy pár Nokiám, de...[ előzmény: (58925) hetykekutya, 2011.09.10 11:11:50] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.07 19:58:11 (58817) |
Azt hiszem, más a probléma. A Garmin Gps minden feltöltéskor törli, az előzőleg feltett térképet.
Ha minden térképedet látni akarod, egyszerre kell feltölteni őket, és akkor a készüléken tudsz váltani a térképek között. Együtt valóban nem fognak látszani. A Topo-t nem az utak pontossága/pontatlansága miatt szeretjük, hanem, legalább is én, a tereptárgyak pontossága miatt. Nagy fák, tornyok, antennák segítik a tájékozódást.[ előzmény: (58815) Bernie, 2011.09.07 19:09:48] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.10 22:00:18 (58354) |
Én egy Plantronics-et használtam hosszú ideig.
Hibátlanul funkcionált, stabil volt, azóta, és azelőtt volt több Nokia, Motorola, stb, de ez mindegyiknél jobb volt. Speedshopban adnak tanácsot, én legalább is ott vettem. Bocs a reklámért...[ előzmény: (58353) c.corax, 2011.08.10 21:54:19] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.10 14:00:35 (58346) |
Lehet, hogy a frissebb MS üti ki az egészet?
Azt viszont nem tudom kilőni, mert valamelyik hülye update folyton felfrissíti,
most meg már sok térkép van rajta, amelyik a régivel nem is akar működni. [ előzmény: (58335) olahtamas, 2011.08.10 09:28:50] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.10 09:36:03 (58336) |
Én erről a Perry oldalról szedtem le a 2.75-öt, most próbálom az utolsót, a 2,76-ot...
Esetleg privátban segítséget szívesen fogadnék![ előzmény: (58333) oxyura, 2011.08.10 09:22:39] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.10 09:20:44 (58331) |
Én is kipróbáltam az nRoute-ot, de nekem telepítés, és egyebek után csak annyit mond:
Probléma van az nRoute bejegyzésével,
Telepítse, majd indítsa újra....[ előzmény: (58329) snake, 2011.08.10 08:22:15] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.27 15:25:45 (57593) |
Most, hogy mondod, ugyanez volt nekem is régebben Nokián.
Aztán megjavult, nem tudom mitől.
De ugyanez volt, egyet se nyitott meg, bármi mást viszont igen.
Nem lehet a letöltési méret korlát a hiba oka?
Lehet, hogy a fejléc, vagy a levél túl nagy, és a korlát nem engedi be?[ előzmény: (57590) VasG, 2011.06.27 13:40:40] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.20 22:25:45 (57470) |
Én úgy szoktam, hogy időnként exportálok, és exportkor egyenként pipálom ki az egyes trackeket.
Így mindig csak egyet exportál, és kezelhetőbb.
Persze ehhez az kell, hogy 5-6 tracknél többet nem engedek rá.[ előzmény: (57467) VasG, 2011.06.20 22:01:10] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.20 21:55:07 (57466) |
Így van, az nmea-ját kell gpsbabellel konvertálni, hogy nézhető legyen mapszósz alatt.[ előzmény: (57465) Trackman, 2011.06.20 21:50:16] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.24 22:16:09 (56940) |
Biztosan van, de legjobb esetben egy tök ismeretlen helyre postázhatod sok pénzért kiizadt kedvencedet. Ugyanis a külföldi eredetű készülékeket a magyar forgalmazó nem javítja.
Ellenben itthoni készüléknél, mint Diego mondja, kis papír munka után kapsz egy vadi újat!
Nekem így volt 3 Coloradom :-))
Nem biztos, hogy pár ezres megéri...[ előzmény: (56939) rvilike, 2011.05.24 21:44:27] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.03 13:50:10 (56055) |
A tuhu nem "erdei térkép".
Igen nagy százalékban(99.99) tartalmazza az összes főutat is, tehát nem csak erdőben használhatod.[ előzmény: (56054) BaloghP, 2011.04.03 13:28:21] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.28 21:55:30 (55950) |
Bár ehhez sokan jobban értenek, de a kütyüvel az img tudomásom szerint nem átnevezhető.
Én egyenként teszem fel a mapszósszal a térképeket, és ott egyenként átnevezem őket total comanderrel a megfelelő névre, (tuhu.img, omp.img topoguide.img, stb) Majd töltöm a következőt, ami szintén gmapsupp.img lesz, de nem talál ott hasonlót, ezért nem is írja felül.
Ezek után a vason térképválasztáskor, az eredeti nevükön választhatók ki egyenként. (Tehát topoguide hungary 2.11) vagy hasonló, attól függetlenül, hogy én minek nevezem át.[ előzmény: (55944) Old Eye, 2011.03.28 19:52:01] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.28 19:28:01 (55943) |
A mapsource által feltöltött utolsó térkép van mindig csak a gépen. Törli az előzőleg feltettet/feltetteket.
Megoldás:
1. a mapsource-ban több, esetedben mindhárom térképet jelöld ki, és egyben töltsd fel. Akkor válogathatsz közöttük.
2. Töltsd fel bármelyiket, majd a vason, bármilyen fájlkezelővel nevezd át, mondjuk tuhu.img-re. Utána mehet akár mapsourcéval a következő,
meg a következő, és nem törli le.:-))[ előzmény: (55942) Lucius, 2011.03.28 19:20:14] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.15 17:58:02 (54406) |
Nem is tudtam, hogy a fiam vagy :-))))
Ugyanezt mondom 1986 óta, csak nálam a Moszkvics, Zaporozsec...
Aki télen, egy nyári gumis, lemerült akksis Zapót beindít, és átmegy vele a városon, az bárhol megállja a helyét :-))))[ előzmény: (54394) magpet, 2011.01.15 14:48:32] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.13 23:30:06 (54349) |
Öt perc alatt ráteszed, bár nem lesz egy készenlét király, de könnyedén rámegy.[ előzmény: (54348) fer, 2011.01.13 23:14:12] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.11 19:15:28 (54302) |
Mindig tanulok valamit :-))
Azért volt ez nekem ismerős valahonnan. Lehet hogy többet kéne ládáznom, akkor megtalálnám a bekapcsológombot is ;-)
Köszi[ előzmény: (54301) diego, 2011.01.11 18:22:51] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.11 17:04:10 (54298) |
Mintha láttam volna valamikor ilyet, de most csak annyit látok ott:
Geocache keresése
Megtaláltak mutatása
chirp adatok megjelenítése
gyorsszűrő
[ előzmény: (54294) diego, 2011.01.11 15:19:02] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.11 14:22:40 (54292) |
Ráadásul Oregonon nem segít az elején a wapos rész olvasgatása, ha akarod látni a végén
az utolsó X logot is. Akkor marad a masszírogatás :-(([ előzmény: (54290) magpet, 2011.01.11 13:49:12] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.11 10:45:09 (54286) |
Biztos, hogy egyszerűbb lenne, ha a leírás ún. "wap"-os része kerülne csak bele a .gpx-be. Utána jöhetne a legenda, amit elolvasnál előre, ha egy bonyolultabb, vagy külföldi láda lenne a cél.
Ráadásul Oregonék lehagyták a görgetőgombot a gpx olvasásnál, így koszos kézzel elég macerás tologatni a 20 oldalas leírást :-([ előzmény: (54285) Yoss, 2011.01.11 10:37:01] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.11 10:20:08 (54284) |
Ezzel csak az a baj, hogy mire 2800 láda oldalát átírják a felhasználók új, könnyen letölthető formátumúra, addigra csak a
geocaching.earth, és a geocaching.mars között választhatunk. :-))[ előzmény: (54280) magpet, 2011.01.11 09:44:42] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.06 16:35:57 (54153) |
Este nem válaszoltál, így nem hagytam kinn. Nem akarok kisérteni senkit, nyilvánosak a koordinátáim ;-))
Ma 16/30-tól megint ott van a ház előtt a kék Toyota műszerfalán, kb. 18/30-ig.
Ha hívsz, viszont bármikor próbálható.[ előzmény: (54149) R.Guszty, 2011.01.06 12:41:16] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.05 15:04:04 (54121) |
Gyere felénk hazafelé, kirakok egy csiripet a postaládába, hogy tesztelhesd !!![ előzmény: (54117) R.Guszty, 2011.01.05 12:23:03] |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.15 20:21:40 (53551) |
Kedves szakértők :-))
Pár hónapja leltem valahol ingyenes BeNeLux térképet, szuper részletességgel.
Viszont most elvesztettem valahol...
Valakinek nincs meg véletlenül a linkje? |
|
Bandy | hozzászólásai | válasz erre | 2010.11.23 19:34:09 (53110) |
Azért, ha jól tudom van Navitel Androidra, így a térképek is elérhetőek.
Itthon valakinél lehet venni hivatalos kódot. Nézd meg a PDAmaniá-t.
[ előzmény: (53109) Ich.., 2010.11.23 19:16:44] |
|
|
|