Összesen: 36 db hozzászólás
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.30 18:34:00 (65727) |
Szerintem igen.
Úgy csináltam, hogy kitöröltem a Mapsource alól a Turistautak könyvtárat és így telepítettem újra a turistautak fájlt.
Most a TBD file 2012.11.07-es dátumú.
Azóta kipróbáltam, hogy a vezérlőpult/programok eltávolítása alól uninstalláltam a turistautakat (és telepítettem újra), de semmi változás.
Azért kösz, Feri
[ előzmény: (65726) Mákos, 2012.11.30 18:17:47] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.30 18:02:39 (65725) |
Sziasztok.
Gondoltam frissítem a magyarország térképem. Le is töltöttem a turistautak.hu-ról, betettem mapsource alá. Szépen kijelölgettem, és átküldtem az Oregon 450-re.
Azonban hibaüzenettel megállt:
A térképrészlet közelítőleg 80,4 Mb, de csak 847 Mb áll rendelkezésre a célhelyen. Válasszon kisebb térképrészletet és próbálja újra.
Megpróbáltam egy 4 Mb-os szelettel, de arra ugyan ezt írta.
Mit rontok el?
Kösz, Feri
|
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.22 14:39:01 (64324) |
Szia.
Két javaslat:
- Az összes már beállított wifi-s kapcsolatot töröld ki. Igaz így mindet majd újra be kell állítanod, de talán elfelejti azt a beállítást is, amivel most gond van. Jobb lenn wifi-ikon-jobb gomb - tulajdonságok - kezelés (talán, már win7-em van)
- szedd le a wifi driver-ét (sajátgép - jobb gomb - eszközkezelő - kikeresed a wifi kártyát - eltávolítás). Utána újraindítod,. simán felismeri és újratelepíti hozzá a drivert
Remélem segít, Feri[ előzmény: (64322) Old Eye, 2012.08.22 14:01:35] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.13 16:12:29 (64214) |
Sziasztok.
Egy Oregon 450-em van.
Frissítettem a szoftverét (5.80), GPS-szoftververzió 6.00.
Most a Hova menüpont alatt lett egy új menüpont, a Change Route Activity. Ebben lehet állítani, hogy autó, gyalogos, ... legyen.
Amikor beállítok egy ládát, automatikusan "légvonalat" tervez, nekem kell mindig átállítani, hogy gyalogos legyen a mód.
Be lehet valahol állítani "default"-nak a gyalogos tervezést?
Kösz, Feri |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.05 22:00:50 (61437) |
Állat!
Köszönöm.
Azt tudod mennyib kerül a prémium tagság?
És olyat tud, hogy kijelölök egy területet és leszed az összes geoládát?
Kösz a választ előre is.
Feri
[ előzmény: (61435) diego, 2012.02.05 21:10:37] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.05 19:41:24 (61431) |
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Egyszerre több útvonalpontot szeretnék rátölteni a Garmin Oregon 450-re.
Hogy kell? Megpróbáltam egyenként, de azt gondolom mindig felülírom az előzőt, mert csak 1 jelenik meg.
Mapsource-ot használok, de ha direktbe is fel lehet tenni, az jó lenne.
A Geocaching.com-rol szedtem le a helyeket, azaz *.loc -osak.
Kösz, Feri
|
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.27 17:15:32 (61270) |
Szia.
Ugyan azt mondja mint a másikra :(
.. is not a valid Mapsource file and could not be opened.
Valamit biztosan nem jól csinálok.
Mit?
Kösz, Feri
[ előzmény: (61267) Bandy, 2012.01.27 15:03:22] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.27 16:11:49 (61268) |
Szia.
Innen megpróbáltam.
Megkaptam a linket, letöltöttem a osm_routable_mapsource.exe-t. Lefuttattam, létrehozott egy Garmin/maps/OSM World Routable könyvtárat, amibe kicsomagolta az img-ket.
Viszont azt mondja a mapsource-om amikor ki akarom nyitni, hogy .. is not a valid Mapsource file and could not be opened.
Hol rontom el?
Kösz, Feri[ előzmény: (61266) karcsi9641, 2012.01.27 14:45:32] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.27 14:14:56 (61263) |
Sziasztok.
Gamin Oregon 450-em van, és Tokió térképet szeretnék hozzá.
Honnan tudok letölteni?
Kösz,Feri |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.04 14:19:13 (60040) |
Sziasztok.
Szerintem inkább érdemes lenne első körben összeszedni, egy kezdőnek (mint nekem :) mire van szüksége az induláshoz, és ezt egy külön topikban feltenni, valahova jól átható helyre a honlapon (pörögjön, villódzon, vagy bármi :)
Én a mapsource-ot már nem is tudom melyik külföldi site-on megtalált leírás alapján telepítettem hekkelés nélkül, így remélem "jogtiszta":
MapSource_6162:
- unzip
- MSMAIN telepítése
- SETUP futtatása
Térképeket innen szedtem le (A többi országot persze máshol): kütyük 59188
Innen telepítettem a ládákat (groundspeak-ben): kütyük 59975
Ennyi kellett az induláshoz, azaz hogy ki tudjak menni keresgélni.
Na meg az, hogy hogy tudok visszatalálni az autómhoz :)
Aztán nem tudtam bejelenteni :) Geoláda-élet 20271
És aztán már tervezni is akartam: kütyük 59752
Ha már eddig eljut egy kezdő, akkor úgy is addict lesz és naponta olvassa a fórumot, azaz egyre rutinosabb lesz.
Köszönöm mindenkinek a segítségét, hogy eljuthattam idáig!
[ előzmény: (60034) cactus, 2011.11.04 13:15:18] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.02 14:36:22 (59883) |
Sziasztok.
Valamit átállítottam a Garmin 450-emen, mert azóta nem "csipog", ha irányt kell váltanom. A ládákat groundspeak gpx formátumban töltöttem le anno.
Hol kéne visszaállítanom?
Kösz, Feri |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.25 13:33:30 (59690) |
Sziasztok.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha 3 láda koordinátáit letöltöm (Groundspeak-ben szoktam), akkor a Mapsource-ban hogyan tudom megjeleníteni mindhármat egyszerre a Turistautak térképén?
Nyílván rosszul :), de én úgy próbáltam, hogy megnyitottam az elsőt (File/Open), azt rá is teszi a térképre (A Waypoints fülnél meg is jelenik), de ha ugyan így szeretném rátölteni a másodikat, akkor be akarja zárni az előző "munkamenetet".
Próbáltam az Edit/New Waypont-ot is, de ott sem jelenik meg a második láda.
Hogy kellene csinálnom?
A nyelvet át lehet állítani a Mapsource-ban? Ha igen, hol?
Kösz, Feri |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.03 13:09:32 (59318) |
Szia.
Visszanavigált, csak közben folyamatosan az utolsó geocaching ládától való távolodást mutatta. Lehet, hogy az volt a baj, hogy a Beállítás/Térkép/Adatmezők-nél a Vezérlőpult/Geocaching -Aktív műszerfalat választottam ki?
Majd leközelebb kipróbálom.
Feri [ előzmény: (59314) Yoss, 2011.10.03 09:59:03] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.03 09:54:33 (59313) |
Szia.
Nem tudom :)
A kocsinál induláskor nyomtam egy Útvonalpont kijelölése-t.
Amikor megtaláltuk a 2. geoládánkat, akkor megszakítottam mindent, és kijelöltem az Útvonalpontot, mint célt.
Feri[ előzmény: (59312) Yoss, 2011.10.03 09:33:02] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.03 09:30:21 (59311) |
Szia.
Tegnap kipróbáltam az útvonalpontos visszatalálást a kocsihoz.
Ment a dolog, de nagyon zavaró volt, hogy nem a kocsihoz mért távolságot mutatta, hanem az utolsó megtalált geoládához képest "navigált". Pedig előtte megszakítottam mindent és mint új célt adtam meg a Hova menüben.
Valamit biztosan nem jól csinálok. Ti hogyan navigáltok vissza a kiindulópontotokhoz, ha pl. több geoládát kerestek fel, azaz nem ugyan azon az úton mentek vissza?
Kösz, Feri[ előzmény: (58947) Togo, 2011.09.10 18:57:56] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.26 13:01:50 (59188) |
Sziasztok.
Oregon 450-en van. Múltkor segítettetek és rajta is van M.o és a geoládák. Fiam ment Amsterdamba, és gondoltam majd jól rátöltöm a várostérképet, pág ponttal a geocashing.com-ról. Sikerült is (Mapsource-szal).
Viszont ez letörölte a m.o-i térképet (a geoládákat nem).
Most visszatöltöttem a m.o. térképet (ami letörölte Amsterdamot :)
Biztosan van rá lehetőség, hogy mindkettő térkép fenn legyen, de mi az?
Előre is kösz, Feri
|
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.12 08:54:18 (58996) |
Szia.
Bocs a lámaságért:
A segédpont az amikor "pittyeg", hogy itt forduljak erre-arra és egy fehér nyíllal mutatja is?
Mert akkor az kell :)
Kösz, Feri[ előzmény: (58976) Togo, 2011.09.11 19:22:44] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.11 19:18:37 (58975) |
Köszi.
Ez volt a megoldás!
Azaz: -Fájlformátum Groundspeak (gpx); -csak a multiládák közzétett pontjai kipipálva és a GArmin/GPX könyvtárba másolva :)
Köszönöm
[ előzmény: (58971) Togo, 2011.09.11 16:26:46] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.11 09:34:33 (58965) |
Szia.
Bemásoltam a könyvtárba. Király is lett, megjelent a Geocash-ok menüben.
Viszont amikor rákattintok az Útvonalpont kijelölése-re, akkor azt írja: Útpont memória megtelt :(
Ha a Beállítás/Visszaállítás-nál az Össz.útpont törlés funkciót választom, akkor ki is törli (azaz tudok rögzíteni), viszont ki-be kapcsolás után "kiüríti" a Geocash-okat is!
Szerinted mit rontok el? [ előzmény: (58947) Togo, 2011.09.10 18:57:56] |
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.10 18:45:44 (58945) |
SZiasztok.
Megvettem az Oregon 450-et :). Mapsource program oké; turistautak oké. Viszont a Geocashing pontokat az útvonalpontokba menti. És így a 3056 db felvitele miatt nem maradt itt hely, hogy útvonalpontot mentsek el. Én .gpx formátumba mentettem (és töltöttem a MapSourc-ba; kütyü-be) a Geoládák helyét. A MapSource-nál a waypoints-ba importálja egyből.
1. jó-e ez a fájlformátum?
2. Azt gondoltam, hogy az útvonalpontba pl. bementem a kocsi helyét, és akkor ide majd visszanavigál a geoládától. Így kell? :)
Kösz, Feri
|
|
Feri_1 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.08 14:11:13 (58835) |
Sziasztok.
Eddig csak résztvevője voltam a Geocashingnek, de gondoltam belevágok. Egy Oregon 450-re gondoltam, de mint kiderült a 450T-n a térképek is rajta vannak (igaz 15.000-rel drágább).
1. Érdemes a térképes verziót megvenni, vagy igaz, hogy molyolni kell vele, de nem annyira nagy kaland a térképeket rávarázsolni?
2. Jól választottam?
Előre is kösz |
|
|
|