Összesen: 256 db hozzászólás
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.01 18:19:20 (79280) |
Nyilván igazad van, de pld. itt a 67-es kétszer kétsávos gyorsforgalmi út körforgalmában vezet a regionális piros jelzés. Nézd meg ezt a szakaszt a tuhun.[ előzmény: (79279) Kokó, 2024.02.01 16:16:25] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.01 15:07:42 (79278) |
Volt egy kesser vélemény, legjobb tudásom szerint reagáltam rá és javasoltam olyan térképet ami - szerintem - pontosabb. Éppen az a gond, hogy a változások nincsenek felvezetve! Az pedig elgondolkodtató, hogy többek között hiányzik a teljes 67-es út Kaposvártól a Balatonig. Ennyi.
"Az utóbbi 2-3 évben -szerintem- olyan beloggolások lettek térképre téve, amik abnormálisak. Bocsánat, de néhány félőrült, teljesen járhatatlan terepen rövidít, légvonalban rárepül a célra és aztán felkerül ez a térképre! Jobb esetben jelölve van, hogy nem látható, vagy nehezen megtalálható ösvény/út. Ha a helyszínen letervezel ezek alapján egy ládázós túrát, akkor lesz meglepetés! "[ előzmény: (79277) Kokó, 2024.02.01 13:41:57] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.01 08:32:07 (79276) |
A hír igaz, hiszen ha egy térkép aktualizálása nem történik meg akkor az a továbbiakban már nem térkép. Sajnos a turistautak.hu térképe tartalmilag kissé szeszélyes és területileg is nagyon eltérő. Több éve elkészült autóutak hiányoznak róla , pedig azok illetve a kerítésük sok földutat átjárhatatlanná tett. Esetenként időszakos vadcsapások rákerülnek mint ösvény és persze a terepen ez nem járható.
Korábban volt egy olyan szolgáltatás amivel meg lehetett nézni, hogy egy adott útvonal mikor is került a térképre, és az esetleg egy évtizede berajzolt ösvényeket a tervezésnél jobb figyelmen kívül hagyni.
Ez volt az a térkép ahol csak kattintani kellett és minden fontos információt megkaptatok. Látszik a tetején az utolsó aktualizálás!
https://www.turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster
Én is javaslom az OSM alapú turista térképek használatát, telefonra, GPS-re, PC-re, mindenre, hiszen nagy tartalmi különbség van egy 10 ember által frissített ország térkép és egy 1000 fős aktualizáló csapat munkái között.
pld. innen:
https://www.openhiking.eu/hu/a-terkeprol
[ előzmény: (79274) Kincsvadászó Kalózok, 2024.02.01 06:25:34] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2024.01.22 17:57:07 (79272) |
A gyárilag beállított térképek elavultak, csak a helyet foglalják. Mindenképpen friss térképet kell használni és olyat ami tartalmazza a hazai jelzett turistautakat, az a lényeg, hogy OSM alapú legyen.
pld. innen tudsz letölteni, mivel folyamatosan frissítik érdemes legalább havonta friss térképet felrakni, amit lehet azt kártyára, ha sérül az adat könnyebb megszüntetni a hibát.
https://www.openhiking.eu/hu/letoltesek
Egyéb olvasnivaló:
https://turistautak.hu/garmin.php
[ előzmény: (79271) Cindamba, 2024.01.22 17:06:35] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.05 11:08:07 (79258) |
Most töltöttem le a 10m-es szintvonalas telepítős változatot, semmi gond nincs, de néha meg kell erősíteni a letöltési szándékot mert a víruskeresők esetleg megállítják.[ előzmény: (79257) WOD, 2023.11.05 10:41:31] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.11.27 20:24:06 (79039) |
Hol találhatók ezek a telepítők?
Térkép telepítők 10 sorral lejjebb.[ előzmény: (79038) Twini, 2022.11.27 20:11:34] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.10.05 18:35:44 (79011) |
1. megtelt a memória és nem tudja tárolni és mutatni a megtett utat. Megoldás: törölni a régi trackeket
2. kikapcsoltad a track rögzítés és megjelenítés funkciót. Megoldás: visszakapcsolni.
[ előzmény: (79010) kugyu21, 2022.10.05 16:02:14] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.08.20 09:17:45 (79001) |
Csak a pontosság kedvéért, az OpenMaps lassan két éve leállt, megszűnt a térkép gyártásuk! Sejtem, hogy mit raktál fel de az nem OpenMaps térkép, hanem egy hasonló nevű, feltételezve, hogy friss térképet használsz.[ előzmény: (79000) 2Pumukli, 2022.08.19 20:59:15] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.07.05 21:09:22 (78981) |
Én is használom, nálam nincs ilyen hiba , esetleg próbáld újra telepíteni. (A Magyarországot használom nem a Közép Európát)[ előzmény: (78980) zoo_lee+Edit, 2022.07.05 19:04:19] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 15:04:38 (78961) |
Van, OSM féle is, de a turistautak.hu-s térképek sem mind tartalmazzák a geoládákat.
pld. a kék színnel kiemeltek nem. [ előzmény: (78960) repulos, 2022.06.13 14:10:08] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:28:12 (78880) |
Valóban, ezt irja, én mapsource alatt nem tudtam használni:
Telepítés
Garmin
Másolja a *.img-t a microSD-kártya /Garmin/ mappájába. A beépített memóriába való telepítés nem ajánlott.
Basecamp
Csomagolja ki a *.zip a C:/ProgramData/Garmin/Maps/ mappába, és indítsa el a Basecamp programot. Nincs szükség további telepítésre[ előzmény: (78879) scele, 2022.02.01 09:24:39] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.08.29 09:35:55 (78735) |
Etrex 20x-em van, túrázásra használom, tökéletes, néha két térképet is egymásra kapcsolok akkor is megfelelt számomra. [ előzmény: (78727) GaborViktor, 2021.08.27 12:32:55] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.06.16 20:47:03 (78659) |
A tracket el tudod menteni txt formában is. Ezután simán karaktersor cserével a hibás dátum lecserélhető, majd utána az új txt-ből csinálhatsz megint más formátumot.[ előzmény: (78658) Ákibard, 2021.06.16 18:48:41] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.04.20 16:09:27 (78611) |
Nekem van egy Etrex 20-am, ez még a nyomogatós fajta én ezeket szeretem. Jó kütyü, sok minden ráfér, éled is rendesen, nem eszi meg az aksit, ami viszont nekem néha gond, hogy kicsi a képernyője és nehezen látszanak a szövegek. A térképek színe sem mindegy az élénkebb type valahogy jobban látszik. Attól eltekintve, hogy néha meresztgetni kell a szemem túrázásra kiváló. |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.02.25 09:23:47 (78516) |
Nekem is van ilyen készülékem. A több darabban való feltöltés csak akkor használható ha a már feltöltött térkép részletet a GPS-en átnevezed. Minden feltöltés neve ugyanaz gmapsupp.img így felülirják egymást. Ha átnevezed úgy megmaradnak a korábbiak is.
Ha nem megy fel egyben akkor lehet, hogy tele van a memória, pucold le a korábbi trackeket, térképeket.
Én innen töltöm le a térképeket ez ugyan jóval nagyobb terület de a gps-be csak azt teszem át amire szükségem van. Töltsd le a telepítő omphiking.exe-t ez települ a Basecamp-ba és utána másolod fel ami kell.
https://openmaps.eu/garmindownload
[ előzmény: (78515) chevy19, 2021.02.25 06:27:18] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.24 10:07:38 (78450) |
Most megnéztem, mindkét változat letölthető. A mondatnak csak az aláhúzott része a link a többi nem.[ előzmény: (78449) NagyKG, 2020.12.24 09:50:16] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.08.12 11:47:05 (78319) |
Nekem az elődje a 20x van mindkét célra megfelel , természetesen térképeket is lehet rátölteni, én PC közbenjárásával MapSource programmal töltöm fel a frissítéseket.[ előzmény: (78317) matepepe, 2020.08.12 07:39:40] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.06.02 13:02:13 (78173) |
Mielőtt azt mondanád, hogy a geocaching feltételezi, hogy mindenki tud olvasni, ami jó is lenne, az a helyzet, hogy a gyakorlatban ez nem igaz. pld. [további személyeskedések kérésre törölve: Juju][ előzmény: (78171) BiharyG, 2020.06.01 11:50:36] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.06.02 12:54:42 (78172) |
Igen, a köbgyökvonós ládák egyik (első) pontját mutatja, csak a térkép nem jelzi azt, hogy az ilyen kategória.
[ előzmény: (78171) BiharyG, 2020.06.01 11:50:36] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.06.01 10:32:22 (78170) |
Az 1088 db multi ládánál nem használható, mivel a multi pontjait nem tartalmazza.[ előzmény: (78169) Old Eye, 2020.06.01 00:01:27] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.04.06 11:45:12 (78087) |
A 20-as sorozatban nincs (20-22-25) csak a 30-as sorozatban van. (30-32-35)[ előzmény: (78086) pube, 2020.04.06 11:40:05] |
|
|
|