Összesen: 117 db hozzászólás
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.02 10:16:38 (70324) |
Csábító lehetőség, bár olyat én még nem használtam. :) Megjegyzem, köszönöm.[ előzmény: (70310) magpet, 2013.12.31 21:58:36] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 18:52:19 (70308) |
Igen, a wp neve a fájl nevével egyezik meg, szóval kellemesen kényelmes. Én pedig fizikai rendszerként az energiaminimumra törekszem, vagyis inkább kattintgatok, mint parancssorokat írogatok. :D
Amúgy a fájl működésének megértése valóban nem nagy kihívás, na de előállítani... :) Mindenesetre köszönöm.[ előzmény: (70306) jekaeff, 2013.12.30 18:39:07] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 15:10:10 (70301) |
Igazából én a trekk alapján georeferálom a képeimet - pont a GeoSetterrel -, de nem nyomkodok közben útpontokat. Valamiért nem volt kedvem manuálisan megkeresni a trekkben a megfelelő időadatokat. :)
Viszont most kipróbáltam: a GPSBabel a képekből közvetlenül is elkészíti a szükséges .gdb fájlt (nekem az is jó), nincs szükség előtte a GeoSetter kmz-exportjára. (Amit mellékesen még úgy is alig találtam meg, hogy már tudtam, hisz írtad, hogy benne van.)
jekaeff: neked is köszönöm![ előzmény: (70300) Old Fairy, 2013.12.30 14:58:26] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 13:56:34 (70295) |
Ismertek olyan programot, ami a saját számítógépen futva képes arra, hogy egy adott mappában lévő képekből kinyerve a készítés helyét megadó koordinátákat egy olyan .gpx fájlt ad eredményül, mely a nevezett koordinátákat tartalmazza útpontokként? |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.15 13:27:05 (69396) |
Nem volt kérdés. Felismerés volt, vagy inkább rácsodálkozás. De inkább nem folytatom.[ előzmény: (69395) grin, 2013.09.15 13:13:30] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.15 12:47:08 (69394) |
Fel sem tételeztem, hogy nem. Meg kell várni, míg a turistautak is rákerülnek a Bingre, aztán azokat is át lehet másolni. Kár aggódni azért, hogy itt több track van. (Tudom, tudom, lombkorona...)[ előzmény: (69393) Old Fairy, 2013.09.15 12:37:57] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.15 12:33:52 (69391) |
Megnéztem a településemet, és a vonalak forrását. Aztán annak a többi munkáját, aki rajzolta. Pontosabban a rajzai forrását. Vagy nagyon félreértek valamit, vagy az egész a Bing-ről lett másolva.
Lehet piszkálni az OpenMaps-et a neve miatt; én eddig nem tudtam, hogy az Open elnevezést szerzői jogok védik, vagy szabadalmi oltalom. De van értelme ezen az oldalon?[ előzmény: (69390) grin, 2013.09.15 11:26:16] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.27 00:04:22 (68649) |
Fene tudja, használja-e még valaki ezt az izét rajtam kívül, akkor meg mit kínlódjak? :o)))
Én rendszeresen használom. ;-)[ előzmény: (68646) jekaeff, 2013.07.26 23:36:37] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.20 21:33:08 (67007) |
Nekem nem tűnt fel semmi ilyesmi. Most megnéztem mesterséges fénynél, de nem. Mondjuk nekem alapból nagyon fakónak tűnik a Legend HCx után. :/ |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.02 18:11:07 (64539) |
Az általad linkelt oldalról 3 kattintással eléred a használati útmutatóját. ;-)[ előzmény: (64537) Arti (junior), 2012.09.02 17:43:36] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.05 16:01:57 (62711) |
A legutóbbi gps-pozícióból tervez. Valószínűleg még nem látta a "magyar" holdakat. Mutasd meg neki: vidd ki a szabadba, míg rájön, hol is van. :)[ előzmény: (62710) juteam, 2012.05.05 15:54:35] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.05 15:12:45 (62706) |
Vagy egyszerűen csak csomagold ki a telepítőt, és először a main.msi-t futtassad, utána a setup.exe-t.[ előzmény: (62703) juteam, 2012.05.05 14:57:37] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.04 18:39:16 (61766) |
Nekem is van egy Mitac MIO-m. Nem az ideális túrázáshoz, de lehet vele.
És van egy Garminom is. Nem az ideális városi navigációra, de lehet vele.[ előzmény: (61765) Kata13, 2012.03.04 18:24:25] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.11 21:07:39 (58381) |
Visszajött. De a MapSource Fixet küldtem én is, mert nem találtam működő linket hirtelen.[ előzmény: (58374) DonRazzino, 2011.08.11 20:26:28] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.04 20:31:34 (58222) |
Elküldtem az adatlapodon lévő címre. Irányt nem írtál, önkényesen a pozitív körüljárást választottam. Szerintem vannak hiányosságai a tuhu (sic!) térképének kerékpáros vonalon ezen a szakaszon is, várjuk a javításokat. :-)[ előzmény: (58214) Satya64, 2011.08.04 18:13:06] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.04 18:10:43 (58213) |
A Balaton körüli kerékpárút kellene egy track-ben? Mondd meg, honnan akarsz indulni és elküldöm mail-ben. Bár hosszú távon jobban jársz, ha olahtamas megtanít halászni. :-)[ előzmény: (58212) Satya64, 2011.08.04 18:00:22] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.30 22:43:46 (58119) |
Én mindig omp térképet használtam és a Legend HCx-en is tökéletesen láttam a csiganyálat. Nem a térképpel van a gond.[ előzmény: (58110) Old Eye, 2011.07.30 21:37:06] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.16 10:14:05 (57386) |
Olyat nem próbáltál, hogy a kör végén kikapcsolod a trekk rögzítését, majd az új helyen vissza?[ előzmény: (57385) Áron csapata, 2011.06.16 10:07:07] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.03 13:48:17 (57182) |
Akkor még egyszer: az OMP layeres termékein lehet címre keresni. Kipróbáltam.[ előzmény: (57176) Csuhás, 2011.06.03 13:14:36] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.08 19:26:28 (56680) |
Számol az szintemelkedést a gps-magasságból is, nem csak barometrikusból.
Hogy szüksége van-e magasságmérőre, én nem tudhatom. Én annak idején nem fizettem érte.[ előzmény: (56679) DonRazzino, 2011.05.08 19:21:52] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.01 09:56:47 (56553) |
Egyszerre kell feltölteni őket, pl. MapSource segítségével. Először kijelölöd az egyiket, aztán átváltasz a másikra és azt is kijelölöd. Végül küldés a készülékre.
Váltás a műszeren: menü, térkép beállítás, infó fül, újra menü gomb. Ott már megoldod. :-)[ előzmény: (56550) mecsek, 2011.05.01 09:28:30] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.02 20:18:54 (56028) |
Ilyen konkrét kérdésre nagyon konkrét válaszom van: nekem simán összejött. ;-)[ előzmény: (56027) BaloghP, 2011.04.02 20:17:43] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.27 12:24:20 (55919) |
A 850 MB memória jó sok, ez nem lesz szűk keresztmetszet. Ha nem akarsz nagyon hosszú track-logot rögzíteni, akkor nem fog hiányozni a kártya. A 850 MB memóriából még a környező országokra is futja, amit pl. az openmaps.eu oldalon meg is találhatsz. Fóliát is tehetsz rá, majd a fóliások megmondják, milyet.
A GPSMap62 valóban elég profi készülék, de a "túl" szócska megítélése elég szubjektív. :-)
Garmin eTrex: ha a sorozatra gondolsz, ott is vannak jó műszerek, csak nem kezelik a ládaleírásokat.[ előzmény: (55918) Szilkó76, 2011.03.27 12:14:49] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.25 21:05:06 (55912) |
Amit linkeltél és amiket yoggi ajánlott, azok alacsony önkisülésűek. A 3 márka közül választani kb. vallási kérdés. A "sima" akkuk álltukban is szép lassan lemerülnek.[ előzmény: (55910) diego, 2011.03.25 20:58:33] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.15 21:25:20 (55680) |
A 3 méteres beállítás nem fogja azt eredményezni, hogy mindig 3 méterenkét rögzít pozíciót. A legtöbb ezen érték körül lesz, de lesznek jóval nagyobb távolságok is. Nem tudom, miért, de nem egyedi eset.[ előzmény: (55679) FDorka, 2011.03.15 21:21:43] |
|
|
|