Összesen: 83 db hozzászólás
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2017.08.14 17:29:13 (76388) |
Szerintem tisztességtelen módszer másokat arról meggyőzni , hogy
eddig használt GPS-ük "Javítása gazdaságtalan ",
meg hogy "A készülék meg valljuk meg már nem sokat ér, kérdés az elektronika meddig bírja még ".
Azért írok, mert ezt a szöveget nem először olvasom tőled.
Mi a cél? A készülékek olcsó megszerzése?
Egyébként van itt fórumozó aki tud segíteni. Vak aki javítja a kiszakadt gombokat. Nem lesz gyári, de nem is feltétlenül sarlatán munka.[ előzmény: (76387) vrobert82, 2017.08.14 17:12:58] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.12 09:34:21 (76060) |
Szuper, működik a dolog. Köszönöm.
Igaz nekem csak úgy ment ha benavigáltam parancssorban a geoogleearth könyvtárba (sok cd parancs) és ott adtam ki az utasítást.
googleearth.exe /regserver[ előzmény: (76059) kicsiogre, 2017.03.12 00:34:41] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.10.15 12:50:15 (75655) |
Nekem is fent van a 201608NT frissítés. Mapsource alatt megy ahogy kell.
Semmi nem tűnt el.
Valami más gond lehetett.[ előzmény: (75652) Kincsvadászó Kalózok, 2016.10.14 19:25:34] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.09.12 15:40:19 (75546) |
Szóval a user a hibás, mert a gyártó gumi helyett műanyagot használ, ami évek alatt elveszti a víztartalmát, kikeményedik és rugalmasság helyett törik.
Értem.
Csak elfogadni nem fogom.[ előzmény: (75540) vrobert82, 2016.09.12 10:11:37] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.31 11:44:17 (75349) |
A vicc, hogy Én sem váltok....
Mindegy. Mikor kezdte bosszantott, aztán rájöttem a kerülőutas "megoldásra" és élek vele.Nem nyomozom az okát. [ előzmény: (75348) Old Eye, 2016.07.30 22:03:16] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.30 18:00:50 (75347) |
Néhány hónapja csak úgy megy, ha már fut a Google Earth. Korábban tudta indítani a mapsource.
Trükköt Én sem tudok.
[ előzmény: (75344) Janó, 2016.07.29 22:13:38] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.26 11:48:47 (75334) |
Amit egy menetben töltesz fel, az lesz fent azután. (lehet több térképből is jelölni)
Újabb térkép feltöltésnél minden régebbi térkép felülíródik.[ előzmény: (75331) Hev, 2016.07.26 10:56:17] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.13 20:18:03 (75280) |
Kikapcs/bekapcs megoldja, csak gyakran agylobot kaptam 5 perc egyenes séta után, hogy már rég le kellett volna kanyarodni.
"visszaállítani" - Mármint a szoftvert?
Jó 2 éve csináltam, de megpróbálom.
A régi szoftokat megtaláltam itt: http://gawisp.com/perry/oregon/
A letöltött .gcd file-t át kell nevezni GUPDATE.gcd-vé és bemásolni kütyü /GARMIN könyvtárába.
A következő indításnál megkérdezi akarod-e és ha igen, akkor telepíti.
DE: Legyen jól feltöltött akku a kütyüben , nehogy közben kikapcsoljon.
Ha még nem tettél ilyet, akkor pedig ne a 100k-s kütyüvel kezdd!
Egy szó mint száz: Nekem többször sikerült, de felelősséget nem vállalok az eredményért.
[ előzmény: (75278) zeszan, 2016.07.12 23:14:39] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.12 19:15:33 (75277) |
Az 550-es nálam megállt ládakeresés közben és sima térkép módban is.
Mintha megálltam volna az erdőben. Nem fagyott az egész, csak a GPS pozíció nem frissült.
Kezdetben nem, csak az új sw verziókkal kezdődött a dolog.
Aztán lépkedtem vissza sw-ben. Minden túrán más sw.
Most 4.8 van benne. Nincs gond.[ előzmény: (75274) csszi, 2016.07.11 13:02:38] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.01.14 18:53:32 (74521) |
Tervezz gyalogos útvonalat az elejétől a végéig.
Mutatja az aktuális hosszát.
Szerintem tracklog hosszát mérni pontatlanabb is mint így.[ előzmény: (74515) Marton Zoli, 2016.01.14 17:12:52] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2016.01.08 09:56:05 (74497) |
Nincs itt semmi baj.
Az újdonság nem ellenség. Ugye?
Javaslom egy új téma nyitását: mod, buhera... bármi címmel (nem pejoratív értelemben írtam!) |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.03 19:08:30 (69855) |
Szia.
Nekem van egy Venture Cx darabom. Az közeli rokona a Legendnek.
Belső memóriája nemigen van, sd kártya kell bele.
Én mostanság bringázáshoz használom, de régebben ment vele a cache kutatás is.
A vevője érzéketlenebb a mai daraboknál, viszont pontosabb tracket készít.
2db AA elemmel/akksival 32 órát is tud működni, napokig nem kell a cserével foglalkozni.
Tud térképet tárolni.
A mai korszerűbb darabok érzékenyebbek és esetleg tudnak "papírmentes" cache-elést , vagyis nem kell nyomtatni a ládaleírást, mert benne van a kütyüben. Csak ezért mélyen a zsebbe kell nyúlni.
Az Én válaszom: attól függ. Ha sűrű lombozatú erdőben kirándulsz, esetleg mély kanyonban keresel, esetleg pontatlanul fog mérni. Ha nyílt vidéken, akkor megfelelő.
[ előzmény: (69854) matumik, 2013.11.03 15:36:47] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.26 15:15:38 (69084) |
Ötlet kellene.
550-em a Gaja szurdokban nem mutatja az "Üreg" és a "Sobri Jóska barlangja", kék színű címkéket.
A PC-n a mapsource-ben látom, a kütyün meg nem. Csak egy pötty van a helyükön. Ha rájuk mutatok, akkor a térkép tetején megjelenik a név, ahogy kell.
Ismerős ez valakinek? Mi lehet az oka? |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.13 10:23:04 (63778) |
Sajnos már nem furi.
Vannak fent pico katalógusok a neten, 1-2 cég gyárt ilyet, csak nem ezekkel a jelölésekkel.Ez garantáltan belső kínában készült, mert akkor csak 0,00001 euro cent a gyártónak. Persze a dokumentáció ott nem szokás. ((--> mert ellopják és lemásolják a terméket))
[ előzmény: (63768) Yoss, 2012.07.12 12:19:39] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.31 07:20:49 (59839) |
Hehe. :-)
Ezeket Én is pont tegnap láttam a Vértesben.
Érdekelni is kezdett, miért írtják az erdőt ilyen sugarasan?
Nagyítással mind eltűnt.
[ előzmény: (59823) Discover, 2011.10.30 19:32:36] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.16 20:29:19 (57920) |
Természetesen megbocsátok.
Amit leírtam, az szerintem egyszerűen megfogalmazott, de sem nem félrevezető, sem nem téves.
Ha figyelmesen elolvasod, láthatod, hogy a katonai vevők azonnali valós idejű pontosságot garantálnak. Vagyis 1 másodpercenként, 1m pontosságú pozícióm van. Így lehet vele repülőgépet navigálni, vagy bombát is vetni.
A geodéziai vevőkkel nem foglalkoztam, de tudomásom szerint cm-es pontosságú pozíciót kaphatsz tőlük, ami viszont nem 1 mérés eredménye, hanem átlagolásé. Ez nem azonnali, csak méréssorozat után áll rendelkezésre.
Igaz, hogy a két frekvencia közel van egymáshoz, mindkettő mikrohullám, de közel sem azonos módon terjednek. Az ionoszférában vannak frekvenciafüggő "ablakok" amelyeken átlátszóbb, vagy kevésbé átlátszó a légkör a hullámok számára.
Egy fokkal pontosabb referencia pl. itt olvasható:
http://en.wikipedia.org/wiki/GPS_signals
Idézet: " a critical benefit of having two frequencies transmitted from one satellite is the ability to measure directly, and therefore remove, the ionospheric delay error for that satellite "
vagyis: " az egy műholdról 2 frekvencián sugárzott azonos jel előnye, a közvetlen mérés lehetősége, és így az ionoszféra által okozott késleltetés hibájának kiszűrése"
De tulajdonképpen mindegy. Nyár van, meleg a Balaton vize, és különben sem gyártok bombát. :-)[ előzmény: (57908) jekaeff, 2011.07.15 22:33:16] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.15 13:32:29 (57899) |
Szia.
A két frekvencia azért van, mert a katonai vevők ezek párhuzamos vételével ki tudják zárni a a légkörben keletkező hibát. Így lehetővé válik az 1m-es valós idejű 3D pontosság elérése.
A polgári vevők az L1-el dolgoznak. A pontosság cirka 7m az idő 90%-ban (ha jól emlékszem)
Az L2 egy álvéletlen kódsorozattal védett, a kulcs ismerete nélkül nem visszafejthető.[ előzmény: (57886) Moo, 2011.07.14 22:32:38] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.03.30 22:25:59 (47820) |
Röviden: nincs (mármint itt, beszkennelve/bepötyögve....)
Hosszabban: A nyomtatott verziót pénzért árulja a forgalmazó.
És vigyáz a tulajdonára, mert azt pénzért fordíttatta és keres vele jól.
Javaslat: tanulj meg angolul! Olcsóbb hobby mint a 60csx. A német és az orosz bonyi, de az angol egyszerű. Akkor letöltheted az angol használatit pdf-ben, és kimaradsz ebből az egész miskulanciából. :-)[ előzmény: (47810) kecskesrobi, 2010.03.30 21:33:35] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.18 13:02:45 (46764) |
Nos. Ha pontos tracket akarsz rögzíteni, és térképet rajzolni akkor az Oregon néha elbóklászik, szal inkább CSX.
Ha napfényben jól akarod olvasni a képernyőt, akkor is inkább CSX.
Mellesleg: Nekem pozitív az Oregonban, hogy azonnal van pozíció, és úgy tologathatom az ujjammal a térképet mintha papírtérkép lenne a kezemben.
Egyébként meg igaz: tapizd meg.
Én +ként értékelem azért mások véleményét/tapasztalatát is, amire 10 perc tapizás alatt nem fogsz rájönni.[ előzmény: (46756) Katus, 2010.02.17 21:52:40] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.12 18:48:03 (46631) |
Ha nagyon kell...
ebay: Item number: 280432318616
Darabja 0,99$ (USB autós töltő)
Házhoz hozzák. Ingyenes szállítás.HongKongból.
De igazad van, ebből kettő csak 396 Ft-ból van meg.
Persze nem kell elautózni a legközelebbi nagyboltig sem - a hóban.[ előzmény: (46629) Pilis50, 2010.02.12 16:06:01] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.12 08:40:32 (46609) |
Oksa. Ha 12V akkor megint mondanám: mobil autós töltő 350-ért, ha 5V a kimenete akkor csak egy USB csati ráforraszt, ha nem, egy ellenállás cserével tud 5V-os lenni azonnal.
Zavarszűrés tökéletes.
Ismét: Ne mobil boltban keresd, hanem T3sc0-ban, Pr4ktikerben és hasonló lerobbant helyeken. Olcsó lesz nagyon.[ előzmény: (46602) ini, 2010.02.11 22:00:01] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.11 21:29:41 (46598) |
Egy 100 000 Ft körüi ciki cucc.
Diplomatikusan fogalmaztál.... :-)
De ha belegondolok: 10 millás autókat is gyártanak xar minőségben.[ előzmény: (46597) Csuhás, 2010.02.11 20:21:45] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.10 19:49:27 (46569) |
Én autós mobil töltőt ajánlok. A legtöbb nagyáruház/barkácsbolt dobálja az emberek után pár száz ft-ért.
Kb. bármilyen mobilhoz való jó. Szét lehet szedni a fejet, hozzáférsz az elektronikához.
Nincs trafó, meg kapcsolóüzemű az egész.
Azt kell igazán kipróbálni, hogy 6V-ról teszi-e a dolgát rendesen? (mert alapból 12V-os)
És kell egy USB kábel is, levág, forraszt, szigetel és kész.
Így csináltam autós tápot az etrex-hez anno, máig működik. (igaz autóban)
A 7805-ről: Szűrőkondit elé/mögé, és jó lesz. Persze kell neki valmi doboz, és vízálló.
A 7805 1A-re azt jelenti, max annyit tud (hűtőbordával). De nem muszály annyival terhelni is.
Amitől Én kicsit tartanék, azok a gyújtásból eredő feszültség tüskék. Ha nem szűrsz rendesen, akkor azok okozhatnak fejfájást.[ előzmény: (46566) ini, 2010.02.10 18:35:37] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.06 11:11:41 (46443) |
Belekeveredtem.
Van 1 8961 pontos file gpx-ben, az 3124KB.
Aztán leszedtem újra kereshető+mutiládák+egyéb pontok. Na ez meg közel 30 MB lett.
Valamit elnéztem.[ előzmény: (46439) camenzind, 2010.02.06 10:59:53] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.06 10:56:26 (46437) |
Azt írják 8-10MB.
Attól függően, hogy mekkorák a leírások.
A GSAK-nál meg megemlítik, hogy ha jó sok logot beleteszel, akkor 2000 pont is lehet 25MB, a másik véglet meg a lenti 8961 db ahol csak 3,1MB lett a méret.[ előzmény: (46432) camenzind, 2010.02.06 10:19:05] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.06 10:02:50 (46430) |
Ha minden igaz:
Megyére szűrés nélkül:
Ládák: 2429 db (ez befér az 550 geocaching-be)
Ládák+multiládák közzétett pontjai: 3681 db (minden multi is kereshető)
Ládák+multiládák közzétett pontjai+egyéb pontok: 8961 db (na ez már nem fér bele)
Még lehet rajta szorítnai, ha csak Magyarországra szűrök. Akkor csak 2079 láda van. |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.06 09:45:30 (46429) |
Na ezt majd jól megnézem.
Mindenesetre az egyéb pontok kijelölésével sem lettek útpontok.
Feltöltöttem, az útpont memória üres.
Geoládák és leírások vannak.
sw 3.1
Nézem tovább.[ előzmény: (46428) camenzind, 2010.02.06 09:42:18] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.06 09:31:10 (46427) |
De jó! Akkor már értem miért lett tele a waypont memória.
Meg azt is, hogy ha letöröltem, akkor már nincsenek meg a kiegészítő pontok.
Köszi.[ előzmény: (46422) scele, 2010.02.06 09:09:56] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.06 09:01:50 (46421) |
Nos.
Innen kéne groundspeak gpx fromátumban lementeni amit szeretnél:
http://www.geocaching.hu/caches.geo
Érdememes korlátozni a ládák számát, mert az 550 max 5000 db ládapontot tud kezelni egyszerre. Pl. Csak 8-10 megye ládáit töltöd le....
Aztán a gpx-et poiloaderrel kell feltenni a kütyüre. A Mapsource nem alkalmas.
A dolog előnye, hogy a geocaching menüben aztán kereshetsz közeli ládákat, és a fejlécre pöttyintve látod a leírásukat is! Plusz mutatja a térképe, plusz odavisz.....:-)[ előzmény: (46420) MucsMDR, 2010.02.06 08:42:36] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.04 17:47:27 (46356) |
Egy kérdés: Rá lehet-e venni az oregont, hogy kébelen NMEA adatokat küldjön a PC felé.
S ha igen: hogyan?
A 46273-ban említett SAWatch-ot etetném vele. |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.03 21:29:17 (46340) |
Ismerkedem vele. Amit nem értek, hogy gyakran együtt fut a track a másik kettővel. Az elkódorgást persze nem értem.
Ez a lila csík is érdekes. Nekem naviguide-on látszott 3.0-val is, ha a pajzsos OMP-t letiltottam.
Még 1 érdekesség: szombaton egy fa födémes házban próbálkoztam. A SirfIII gyorsan talál lockot, probléma nélkül.
Ez is talált gyorsan 6 műholdat, de a pontosság csak 30m lett. Akkor lepődtem meg, amikor ránéztem a térképre. A nyíl a település határán is kívül mutatott, jó 4km-re onnan ahol voltam. Aztán áttett a falu másik oldalára, szintén vagy 4km-re.
Kipróbáltam a windows megoldást: kikapcs-bekapcs. Akkor lett ismét 6 hold, 6m körüli pontosság, és pontos pozíció.....[ előzmény: (46339) Andreas, 2010.02.03 20:56:08] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.03 20:33:07 (46336) |
Nem kötekedsz. Sőt köszönöm. Közben nekem is beugrott.
Nem villamosított.[ előzmény: (46331) Kerékgyártócsalád, 2010.02.03 20:01:15] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.03 19:29:22 (46327) |
Séta az oregonnal tegnap este.
Módszer: A felső zsebekben oregánó, Venture cx és Rbt-2300.
Az eredmény:
Az RBT és a Venture track-je a sárga vonal.
Az oregánó a piros.
Első benyomás: szép vonal, nem ugrál jobbra-balra 8-15m-t mint a régi sw.
Közelről nézegetve az egészen látszik, hogy az oregánó kissé lazán értelmezi koordináta fogalmat. Néha 15 méterrel korábban elkanyarodtam, a bekarikázott részen, meg keresztülmentem egy 4 emeletes házikón. (A két másik kütyü kikerülte)
Ami szerintem problémás, az a kék vonal, ami egy vasútvonal (villamosított) és az ami utána látszik: az oregon elmegy jobbra kirándulni. Egy kerékpárút töltésén gyalogoltam és jobbra 80m-ig, balra 200 méterig nem volt épület a közelben.
A legnagyobb eltérés kb. 100m balra. Aztán lassan visszatért, de még az utca végén sem az igazi. Mintha megkergült volna.
Akkor most - vagy véletlenül ott kezd hibázni
- vagy befolyásolja a navigációt az elektromágneses tér.
Hülye ötlet, de mintha használná a mágneses irányt is, és azt összezavarná az elektromos vezeték.
A szoftver 3.00.
A 3.1-ben nem tudom mi a jó, nem tettem fel. |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.02 22:11:01 (46280) |
Nekem Rbt-2300 loggerrel megy a dolog.
Szóval neked nem a shareware jelleg miatt nem.
Beállítás kérdése biztos.
A 276C kézikönyvben úgy látom jól csináltad.
Bár 276C-m nincs.[ előzmény: (46279) Ruttkay, 2010.02.02 19:42:27] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.02 18:49:57 (46275) |
Azt írják, az SA (selective accesibility) hatását vizsgálja, amikor a vevőd befogta már a holdakat.
Az SA-t valamikor 95(?) körül kikapcsolták, de attól még jó lehet pontosság mérésre.
Meg azt is írják, hogy szabvány NMEA mondatokat vár bementként.Minimum a GGA mondatokra van szüksége. A leírás oldalon Garmin Vista-t említ a tesztelés alanyaként.
Be kell állítani a kütyüt NMEA küldésre. Meg gondolom soros kábellel össze kell kötni a PC-vel.[ előzmény: (46273) Ruttkay, 2010.02.02 15:16:38] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.02 10:43:20 (46265) |
Ügyrendi kérdés: Nem lenne értelme tematikussá tenni a fórumot?
Lehetnének a típusokkal külön foglalkozó részek, meg spec. szoftver témák.
Visszaolvasásnál ha Hcx-re vagy kíváncsi, azért elolvasol 500 csx hozzászólást, meg mondjuk 400 spec sw hozzászólást is. Mégis kénytelen vagy, mert az oda-vissza válaszokba nem mindenki írja bele, hogy Hcx.... |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.02 10:14:23 (46264) |
Az 550-en Én is láttam. Először beugrik a jelzés, aztán középen a pötty.
Én arra gondoltam, csak azokon a részeken csinálja, ahol egyszerre zöld és piros az út.
Mélyebben még nem néztem. |
|
|
|