Összesen: 249 db hozzászólás
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.02.02 20:03:53 (77986) |
No, tisztázzuk. Amikor a GPS méri a napi km-t, akkor az milyen összefüggésben lehet a rögzített nyomvonallal? Nekem a napi km számláló többet mutat, mint a rögzített, néha fűrészfogas trekk. Fordított esetben el tudnám fogadni a magyarázatot. Amikor a trekkből kiszűröm az ácsorgásbó és egyéb ilyesmikből eredő zavaró ugrálásokat, az eltérés még nagyobbá válik. A készülék egyszerűen marhaságokat mér. napi km-ként. (A mai 11,7 km-es trekkre 12,7 km-t mutatott a napi számláló.)
[ előzmény: (77985) becko, 2020.02.02 10:38:49] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.02.01 19:48:51 (77983) |
Szevasztok! Nemrégiben jobblétre szenderült Coloradom helyett beszereztem egy Oregon 550t-t. A legfrissebb 6.6-os software van rajta, azonban nagyon durván mellélő a napi km számlálója. A mai túra végén 16,8 km-t mutatott, a MapSource-on 14,6 km-t adott ki. Ez a kb. 15 százalékos "túlszámlázás" minden túrán előjön, függetlenül a hosszától. Valakinek van esetleg megoldási javaslata? (A Coloradon is voltak természetszerű eltérések, csak jóval kisebbek.) |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2019.11.20 14:05:17 (77893) |
Ki kellett cserélnem a Coloradom tokját. Az antennacsatlakozás szét-, majd összeforrasztása olyan eredményre vezetett, hogy az alaplap és az antenna közötti miniatűr koaxkábel (mm-es átmérőjű) most cserére szorul. Valaki ki tudna-e segíteni egy 10 cm-es, vagy akár kisebb kábellel? |
|
majormezei | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2014.08.08 07:59:29 (15705) |
Eladó Garmin Colorado 400t gps. Amit adok még hozzá:
-8 GB SD kártya
-USB kábel
-2 db használt akku
-karabíneres tartó
-komplett vadiúj burkolat, ha a mostanit le akarod cserélni.
Telepített térképek:
-tuhu typ-olt változattal (naná...)
-topoguide 2.12c
-CityNavigator
-TopoGuide átlátszó szintvonalrendszere (más térkép fölé)
-Slovakia Topo (ezerszer jobb, mint az OMP szlovákiai része)
-Bükk észak jnx formátumban ( a firmware meg van pimpelve, saját gyártású jnx-eket is használhatsz hozzá)
-US Topo inaktivált módban (lassította az indítást, amíg nem járok az Államokban, addig átneveztem a fájlt)
-kell még neked rá valami? Lehet, hogy megoldjuk.
Irányár: 50.000 Ft. (Azért irányár, mert többet is ígérhetsz érte.) |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2014.04.19 10:45:19 (71067) |
Bár ez már a topik szétoffolása, de hozzáteszem: nagyon lehangoló időnként a természetjárás, amikor ilyen környezetrombolásokkal találkozik az emberfia.[ előzmény: (71066) diego, 2014.04.18 18:48:38] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2014.04.18 10:00:51 (71051) |
+1
Tudomásul kell venni, hogy a túraútvonalak döntő többsége magánterületen halad keresztül. Sajnos. Villanypásztor, kerítés stb. bizony előfordulhat ilyenkor. A túrázás egyébként arról is szól, hogy fel tudjuk találni magunkat váratlan szituációkban.[ előzmény: (71050) yano6ard, 2014.04.18 09:38:07] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.10.14 06:30:56 (69693) |
Próbáld meg, hogy MS-ban nyomsz kétszer ctrl-G -t. (Frissítések után célszerű, törli a progi gyorsítótárát!) Ha ez sem segít, akkor a többi a csodavárás kategóriába tartozik és ez van...[ előzmény: (69690) NagyKG, 2013.10.13 08:10:43] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.10.13 07:51:48 (69689) |
Nagyon egyszerű: nem ugyanaz a program jeleníti meg.
A fájlban csak a megjelenítésre vonatkozó adatok vannak benne. A megjelenítő program a maga módján értelmezi ezt. (pl. a kütyü a nem definiált felületeket khaki színnel jeleníti meg, a MapSource fehérrel.)
A probléma szinte maximálisan orvosolható typ file használatával. A TopoGuide pl. ezt a módszert használja, a CN és az NG viszont nem foglalkozik vele.[ előzmény: (69688) NagyKG, 2013.10.12 22:04:52] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.09.12 13:35:56 (69376) |
Köszönöm részletes ismertetésedet! Sajnos az OSM belső szervezését nem ismerem, bár elfogadom, hogy kis hazánkban a No.2 az autentikus (!) térképszerverek tekintetében. Ha itt továbbra is így tökölődünk, akkor még No. 1 is lehet...
A csatolt linkeket is köszönöm, valóban másként néz ki már így a dolog.
[ előzmény: (69374) grin, 2013.09.12 12:14:16] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.09.10 11:46:03 (69364) |
Amúgy messzemenőleg nem teljes a lista, tapasztalataim szerint a meddőhányók igen jelentős része nem is szerepel a nyilvántartásban.
A rekultiváció a meddőhányókra vonatkozik, nem a mélyművelésű bányára.[ előzmény: (69362) -Atys-, 2013.09.10 08:10:34] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.09.06 07:03:44 (69334) |
Nézd meg, mikről van néha szó a GYIK-ben... Egy csomó lefutott dolog, amit a gazdája nem módosított/törölt. Amit oda leírsz, bármikor módosítható, vagy törölhető.
[ előzmény: (69333) adalbert1977, 2013.09.06 01:38:03] |
|
majormezei | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2013.09.05 16:16:17 (5737) |
Csak akkor, ha viszonylag gyakran arra jársz. Már jártam úgy, hogy a favágási szezon előtt felvett útakadályokat a szezon után sorra törölgethettem, mivel az erdészeknek is útban voltak.[ előzmény: (5735) LionDaddy, 2013.09.02 20:44:09] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.09.05 06:05:13 (69304) |
Most már tényleg ideje lenne a faq-ban is írogatnod. Annyi hasznos tudásanyagot gyűjtöttél össze, ne hagyd veszni![ előzmény: (69303) adalbert1977, 2013.09.04 23:54:21] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.09.03 07:05:20 (69242) |
1. Valóban felesleges munka lenne... A jnx megoldás sokkal egyszerűbb. A tuhu térképben már benne van a szintvonalazás, bár olyan, amilyen. Jobb szintvonalazás is létezik, de az itt nem publikus...
2. Az általad említett térkép 647 MB. Na ezt frissítgesd háromnaponta... Mivel a szintadatok statikusak, a jnx-et egyszer kell csak felnyomatnod, aztán el is felejtheted jó időre. A frissítést pedig csak a változó adathalmazra kell elvégezned.
Valóban nem DEM-re van szüksége, csak egy vizuális rásegítésre. Arra pedig ez a legjobb megoldás.[ előzmény: (69239) adalbert1977, 2013.09.02 20:07:00] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.09.02 17:54:38 (69235) |
Nagy felbontás alatt kb mit értesz?
Amúgy megcsinálom és elküldöm neked, ha lesz egy kis időm... Georeferálva, készen. Jnx-ként.[ előzmény: (69234) -Atys-, 2013.09.02 10:43:11] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.08.13 14:24:52 (68937) |
Nem, le lett tiltva, nekem sem megy. Vagy a vírusos SAS.Planet (lehet, nem minden verzió az...), vagy az általam már megkövezett TerraIncognita (simply the best) jöhet szóba.[ előzmény: (68910) Yoss, 2013.08.12 13:52:14] |
|
|
|