Összesen: 10 db hozzászólás
nyüstetéze | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2015.11.08 20:39:21 (29318) |
Sziasztok!
Az elmúlt fél évben másodjára tűnt el a ládám (GCDAMA) a rejtekhelyről. Mintha olvastam volna korábban, hogy milyen feltételekkel lehet virtuálissá alakítani, de most nem találom. Arra gondoltam, hogy a sziklafalra felírom a jelszót. Arra ugye nem vonatkozik a természetvédelmi terület miatti tiltás?
Köszönöm a segítséget! |
|
nyüstetéze | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2015.05.08 20:45:11 (72728) |
Sziasztok! Hogy tudom megnézni azokat a hozzászólásokat, javaslatokat, amik akkor születtek, mikor a ládám rejtését (GCDAMA) elbírálták? Volt közte egy hozzászólás, aminek a gazdáját szeretném megtalálni.
Köszönöm |
|
nyüstetéze | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.05.28 19:46:26 (63031) |
Szia!
Én az OSMAND programot használom, az openmaps.eu-ról lehet hozzá térképeket feltölteni, a magyar térképet a tuhu alapján készítik. Ha nem találod meg a programot a neten, átküldöm neked emailben.
üdv[ előzmény: (63016) Vitona, 2012.05.27 18:32:05] |
|
nyüstetéze | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.05.14 12:34:24 (62879) |
Sziasztok!
Hogyan tudok úgy tervezni útvonalat térképes GPS-szel (etrex30, de gondolom, ez egyforma mindegyik térképes garmin esetében), hogy ne a jelenlegi tartózkodási helyemről induljon ki? Kiválasztom az útvonaltervező menüt-út létrehozása-válassz első pontot-térképen megmutat: kijelölöm neki térképen az elsőt, rányomok a használ opcióra, s így sorban a többit is. Közben ő rajzolja légvonalban, majd mikor végigértem, rányomok a menj parancsra. Erre kiszámolja nekem, hogy a jelenlegi helyről indulva hogy jutok el oda. Közben pedig egy 150 km-re lévő turistaút szakaszát akarom megnézni, hogy milyen hosszú és milyen magasságprofilja van. Nincs szükségem az odavezető útra.
Felidegesít teljesen, mert ezzel kínlódok egy ideje, de nem találom a megoldást, számítógép meg nem mindig van az embernél, hogy azon tervezzen, ha már egyszer van GPS-e.
köszönöm |
|
nyüstetéze | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.04.22 20:27:08 (62516) |
Igen a turistautak.hu-ról töltöttem le. Van talán más is, ahol a közutakon kívül egyéb utak is vannak? Eddig csak ebben gondolkodtam, és ide töltöttem fel a trackjeimet a térkép fejlesztése céljából.[ előzmény: (62514) Old Fairy, 2012.04.22 20:22:47] |
|
nyüstetéze | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.04.22 20:16:10 (62512) |
Sziasztok!
Egy hete jutottam hozzá egy Garmin etrex 30-hoz. Előtte egy etrex euro-t használtam, így hatalmas technikai fejlődésen estem át az elmúlt napokban. A térképes GPS tudása számomra eddig elképzelhetetlen volt. Azóta próbálom megismerni, mit is tud. Ma azt figyeltem meg, hogy ha kijelölök neki egy célpontot, megtervezi az utat, majd mikor ránézek a magasságprofilra, nem teljesen ugyanazt mutatja, mint a mapsource ugyanerre az útvonalra. 40-50 méteres eltérések, a domborzati különbségek egyáltalán nem mutatkoznak meg rajta. Először arra gyanakodtam, hogy a mapsource-ben berajzolt útvonalnak nem voltak jók a magassági adatai (mivel ismerős a hely, tudom, milyenek a domborzati viszonyok), de ezt hamar kizártam, mihelyst gép elé kerültem.
Szerintetek? |
|
|
|