Összesen: 11 db hozzászólás
Tibor69 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.10.22 20:32:27 (37447) |
Szia!
Sajnos nem értem, amit írtál. Ha bejelölöm a geoládát, "menj ide" funkcióval célállomásnak a sárga összekötő vonal eltűnik 20 méteres távolságban. Azaz a táv a célig mező - jelet mutat és a mutató is. Hol látod ilyenkor a láda távolságát, ha a kijelölt cél eltűnik?[ előzmény: (37446) totzoli65, 2008.10.22 16:18:56] |
|
Tibor69 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.10.22 14:54:07 (37445) |
GisRussával geoládázunk és sajnos olyan beállítást nem tudok rajta amivel közvetlenül a ládához lehet navigálni. Ha a ládát 20 méterre megközelítem akkor a megérkezett a célhoz hangüzenettel a navigáció is eltűnik. A russa enciklopédiában olvastam erre vonatkozóan ötletet, de az sem működik, vagy valamit rosszul értelmezek.
Milyen megoldást tudtok javasolni a fenti problémámra. Vagy valamilyen más program esetleg? De nem szívesen "válnék" meg a GIS Russsától. |
|
Tibor69 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.10.13 10:27:33 (37314) |
Sziasztok!
Vásároltam egy Asus A696 integrált SirfIII chipes PDA-t geocachingelésre a barátnőmnek. De sajnos nem működik rendesen. A probléma a következő a GPS gyorsan pontosan pozícionál, csak a következő pozíciót csak kb. gyalogos menettel 1-2 perc múlva mutatja a program, azaz a GPS csak akkor küld pozíció jelet a szoftver felé. Az Asus boltban az mondták, hogy csak 5km/h sebesség fölött mutat folyamatos pozíciót. Ezen a beállításon lehet valamilyen szoftverrel módosítani (Sirf.exe. sirfdemoPPC)? Az én rendszerem tökéletesen működik BT GPS vevővel.
Egyébként milyen programot használtok geocachingelésre WM6 alatt? |
|
Tibor69 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2006.11.24 11:26:27 (11407) |
Köszönöm a segítséget, már működik a dolog.
Letöltöttem a garmin_turistautak.zip-et de nincs benne a magyarország országhatár vonala. Honnan lehet letölteni?
Köszi
Tibor [ előzmény: (11375) bigmick, 2006.11.22 16:05:40] |
|
Tibor69 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2006.11.22 13:37:29 (11373) |
Mit is szeretnél elérni valójában? .gpx-ben mit töltöttél le és honnan?
Megvan a magyarország túrista térképe 22 tájegységgel. Erre a térképre szeretném felvinni a geoládák, források valamint barlangok waypointjait, amit a geoládák és POI linkekből lehet remekül kinyerni. A GPSMapedit v1.0.31.0 verzió van meg crackelve.
Russa 1.1.27.6 van meg, egy crack-elt működő változatban. Lehet, hogy ez a hiba!
Honnan lehet letölteni a további fájlokat, amikről beszélsz? "aztán külön a szintvonalait újabb 1-1 .rus file-ban, aztán külön az útvonalait újabb 1-1 .rus file-ban, és az országhatár vonalát is egy külön .rus file-ban"
[ előzmény: (11372) bigmick, 2006.11.22 13:19:00] |
|
Tibor69 | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2006.11.22 12:14:08 (11371) |
Teljesen új vagyok ebben a témában, ugyanis a napokban lettem boldog tulajdonosa egy PDA-nak és egy GPS-nek. Már megismerkedtem a geocaching alapdolgaival. A következő pontnál akadtam el és ennek a megoldásához kérnék segítséget Tőletek:
Rendelkezem GISRussa programmal, valamint GPSmapedit programmal is. Letöltöttem a magyarországi túristatérképeket, amit rus fájlba konvertálva kitűnően tudok használni. Letöltöttem gpx kiterjesztéssel a források adatbázist amit megpróbáltam a rus kiterjesztésű térképemmel együtt elmenteni a GPSmapedit programmal, de sehogy sem sikerül. Egyáltalán lehet ilyet csinálni, ha igen hogyan?
Russa használattal kapcsolatban is lenne kérdésem:
A [File]-[Open Atlas] menûje egy nagyon okos dolog: a [Create atlas from folder] gombal egy mappában tárolt több térképet megjelenít a program. Így nem kell összefûzni a több kissebb térképet. Ha új térképszelvényt teszünk a mappába, a lenti [Re-index] gombal frissíteni kell! ---- Ezt úgy kell érteni, hogy ha van a könyvtárban 5db rus (img-t nem fogad el) térképszelvény, amit indexeltem, akkor a térkép nézetben mind az öt szelvényt egyben látom? Ha igen, akkor nálam ez nem működik. Vagy mégis?
|
|
Tibor69 | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2006.11.22 10:57:00 (17736) |
Teljesen új vagyok ebben a témában, ugyanis a napokban lettem boldog tulajdonosa egy PDA-nak és egy GPS-nek. Már megismerkedtem a geocaching alapdolgaival. A következő pontnál akadtam el és ennek a megoldásához kérnék segítséget Tőletek:
Rendelkezem GISRuss programmal, valamint GPSmapedit programmal is. Letöltöttem a magyarországi túristatérképeket, amit rus fájlba konvertálva kitűnően tudok használni. Letöltöttem gpx kiterjesztéssel a források adatbázist amit megpróbáltam a rus kiterjesztésű térképemmel együtt elmenteni a GPSmapedit programmal, de sehogy sem sikerül. Egyáltalán lehet ilyet csinálni, ha igen hogyan?
|
|
|
|