Előzmények
heyjoe | hozzászólásai | válasz erre | 2019.05.29 09:30:44 (2444) |
A CartoCSS, amivel a Mapnik által legyártott térképek stílusát lehet konfigurálni, több megoldást, illetve ezek kombinációját is lehetővé teszi a kitakarás problémájára:
-az adatokat már eleve a megfelelő sorrendben kérjük le az adatbázisból. Fájl inputnál viszont nincs ORDER BY, ott saját scripttel írhatjuk a kívánt sorrendbe
-rétegeket használhatunk az adatok strukturálására, és a rétegek sorrendjét szabadon módosíthatjuk
(https://tilemill-project.github.io/tilemill/docs/guides/symbol-drawing-order/)
-a feliratok helyzetét is tág határok közt változtathatjuk, sőt, megadhatjuk, ha az elsődlegesen beállított pozícióba nem tudja kiírni, mert már foglalt, hova próbálja másodszor (Advanced Label Placement - Trying multiple positions)
https://tilemill-project.github.io/tilemill/docs/manual/carto/[ előzmény: (2443) Old Eye, 2019.05.28 22:09:28] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.05.28 22:09:28 (2443) |
Ugyanaz a forrás.
A 'Csóványos' kétszer is szerepel az adatbázisban mint magaslat és turistaút-csomópont, a csempegyártó meg is kapja, mégsem helyezi a térképre, mert...
A csempegyártó először a felületeket, aztán az utakat, majd a POI-kat rakja a térképre, az utóbbiakat specifikációjuk sorrendjében.
Ha az objektumoknak van szövegük, ikonjuk (vonalaknál a turistaútjelzés is, POI-knál mindkettő), csak akkor kerülnek a térképre, ha van ott hely számukra, előbb nem foglalta le más. A 'Csóványos' esetünkben peches, ahol meg kellene jelennie, már ott van egy háromszögelési pont is, turistaútjelzés is.
Erre nincs ráhatásom.
[ előzmény: (2442) bigmick, 2019.05.28 20:11:59] |
|
|
|