Előzmények
guess.who | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.08 13:29:47 (421) |
Rövid kérdés: nézegettem a tuhu-n az alföldi trackeket - azaz csak nézegettem volna, ugyanis nekem semmilyen térkép nem jelent meg. Mivel a trackeket Palmon egyébként sem tudnám használni, nagy gond nincs, viszont gondoltam, egyszerűsítek a dolgon, és megkérdezem itt a bajomat. :) Konkrétan egyetlen egy pont (POI) érdekelne, méghozzá a Nyíregyházától nem messze levő Kállósemjéni Mohos TT-hez vezető piros turistajel letérője. Elvileg ez a Magy-Nagykálló közötti úton van valahol, de semmi közelebbit nem tudok róla sajnos...
Ha tud valaki segíteni, azt nagyon megköszönném! :)
Kicsit off: Ludus, véletlenül nem Miskolcon, 7. Ált. Isk.-ba jártál? :)[ előzmény: (420) johann g (Lud), 2006.08.08 11:03:01] |
|
johann g (Lud) | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.07 15:26:19 (418) |
mind a két ötlet felmerült már korábban itt a fórumon, ezek szerint nem fölösleges hülyeség ha neked is eszedbe jutott.[ előzmény: (417) olahtamas, 2006.08.07 12:51:33] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.07 12:51:33 (417) |
A kézzel beírt koordináták ellenőrzésére, egy pár kis térképrészleten megmutathatná a rendszer, hogy hova kerül a POI, amit el kellene fogadtatni a felhasználóval. (Hasonlóan a http://www.turistautak.hu/images/svg-120x160.jpg -vel illetve egy térképcentrumos megjelenítéssel )
Szerintem egy olyan megoldás is kellene még ellenőrzés képpen a duplázások miatt, hogy a legközelebbi 5 POI-t írja ki, és kérjen megerősítést, hogy ezek közül egyik sem ugyan az a POI.
[ előzmény: (416) johann g (Lud), 2006.08.07 12:28:50] |
|
johann g (Lud) | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.07 12:28:50 (416) |
a kopipészt megoldást támogatom, azaz, hogy a mapcource-nak megfelelően a koordinátamező egyszeri, egybeni átmásolásával lehessen POI-t felvinni a webes felületen.
esetleg gyakorlattá kellene tenni valahogy, hogy a jó helyen levő pontokat is meg lehessen erősíteni, hogy igen én is pár méter pontosan ezt mértem.
[ előzmény: (411) kepenu, 2006.08.05 22:44:51] |
|
kepenu | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.05 22:44:51 (411) |
Én is találtam 1-2 hete 2 db ordasul pontatlanul bejelentett POI-t a Zemplénben. GuessWho-ék KFOR emlékhelyét (kb. 650 m tévedés, meg 60 m szintkülönbség) és mellette LuiLui-ék Sólyom-kő POI-ja - ez még távolabb volt a valóságtól. Mindkettő korrigálása megtörtént.
Az ilyen elírások elkerülésére jó lenne népszerűsíteni a felvett waypointok átlagolását, valamint a koordinátáinak Mapsourceból történő Copy/Paste-zését. Vajon csökkentené a hibák számát?[ előzmény: (410) Trackman, 2006.08.05 22:18:06] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.05 22:18:06 (410) |
Elmondom én mibe futottam:
Szállást kerestem. Mapsource+tuhu volt a segédeszköz, Bogácson kinéztem a főútól úgy 250m-re egy H betűt, mondom ez jó lesz. Felhívom, lebeszélem, kifizetem előre a 2 éjt. Odaérek tegnap délután egésznapos (és hetes) mászkálás után Bogácsra, vígan veszem a kanyarokat le a főútról, próbálván a "semmiben" a ponthoz navigálni (arrafelé még nincs meg az utcatérképünk). Navigáció sikerül is, na ott nincs semmi, csak magánházak. Vissza a főútra, 2 perc autózás után a főút mellett, Bogács kellős-közepében megvan a szállás... A bejelölt ponttól 350m-re!!! Hajnal 1/2 5-ig a szemben álló Flamingó mini-diszkóból hallgattam az orgazmus-party dümm-dümm-jét... Emiatt ma este már nem aludtunk ott, inkább hazajöttem, eldobva 1 éj árát, meg a vasárnapra maradt túrát.
Most megnéztem a weben a poit, ok, még le is van írva, hogy a szomszédból átjön a zaj. Így jártam, legközelebb sokkal figyelmesebb leszek, az tuti.
De most akkor is az történt, hogy a poi HELYE alapján döntöttem, és így 1 hanyagul bejelentett pont jól megszívatott mind anyagilag, mind az időm pazarlásával.[ előzmény: (407) Sancho, 2006.08.04 19:19:48] |
|
ChrisCarlos | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.04 07:15:04 (406) |
Nem lehet, hogy valamilyen programba (pl. GPS Trackmaker) letöltötte a koo-kat és mondjuk az alapból fokban mutatja és simán beírta poi-nak fok,perc formátumban. Simán átkonvertálta a tizedesvesszők átrendezésével? :) Ez mindjárt tud jó kis eltéréseket okozni. :o)[ előzmény: (405) Sancho, 2006.08.04 00:34:17] |
|
|
|