Előzmények
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 21:05:39 (6516) |
Valóban nem is meccs :-)
Hanem, Ajtony, nem engedünk, hogy feladd :-) Pongi megértette, gusty tudja, mi az ábra, Te meg jó nyomon vagy!
A lényeget meg kell hogy értsd, gusty geomap-je ugyanúgy dolgozik, mint például a MapSource. Gusty csak geoládák ikonjait rakja ki a térképre, a MapSource-n te rakod ki a track-edet vagy hozol létre útvonalat. Mindkét esetben a geoláda ikonok illetve nyomvonalak alatt szabadon váltogathatod a térképeket, amelyek elérhetőségeit gusty biztosította a geomap-nek ill te megadtad a MapSource-nak.
(Ezt kicsiben tudja már a raszteres is. Megnézheted rajta bármelyik track-edet. Ha kipróbálod, a jobb oldali menü segítségével váltogathatod a nyomvonalad alatti térképet. Igen látványos...)
Ahogy mondtuk, egy adott térképen az jelenik meg, amit a készítője jónak lát.
Most válasszuk szét két fogalmat: Térképkészítő és térképgyártó.
A térképkészítő human, egy ember (vagy csapat) eldönti, a térképgyártó, ami esetünkben egy program, milyen térképet készítsen.
Ha a térképkészítő úgy határoz, egy adott POI típus megjelenjen a térképen, nos, még nem jelenti azt, hogy valóban meg is fog jelenni. Egy térképnél elvárás az olvashatóság. A jó térképgyártó, mint program gondoskodik arról, hogy egy adott területen ne legyen zsúfoltság, ne csússzanak össze a feliratok. Ennek ára, hogy egy csomó információt (POI-t, feliratokat, kisebb felületeket) a térképgyártó program ha kell, egyszerűen kihagy. Hogy ez az algoritmus hogyan dolgozik, hogyan szelektál, hogyan állapítja meg a kihagyandó elemek fontossági sorrendét, nem tudom (bár marhára érdekel). A térképgyártó programok zártak, nem látok beléjük; mint térképkészítő, csak indítom őket; de azt tudom, mindent, ami a térképadatbázisunkban rögzítve van, azt a térképgyártó látja.
Én is iszom Veled, Ajtony, egy pohárka Nectar Sexardique 2013.
Sör esetemben csak német földön csorog le torkomon!
Egészségedre![ előzmény: (6515) gusty, 2017.12.15 19:52:42] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 19:52:42 (6515) |
Én nem éreztem ezt meccsnek. :)
Már korábban is felmerült, hogy lehessen a POI-kat nézegetni a geomap-en, így nem vettem én se elsőre a lapot. A válasz meg ezekszerint az, hogy nem azon múlik a megjelenés, hogy mikor vetted fel a poi-t, hanem hogy milyen kategóriába tartozik.[ előzmény: (6514) Ajtony, 2017.12.15 19:47:32] |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 19:47:32 (6514) |
Ebbe jól belefutottam, sajnos nem vagyok informatikus. Döntetlent ajánlok. :-) Iszom egy sört. [ előzmény: (6512) gusty, 2017.12.15 19:26:41] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 19:26:41 (6512) |
A Geomap a nevével ellentétben nem térkép, nincs készítője. Ez egy alkalmazás, amit azért készítettem, hogy a geoládákat (és azok segédpontjait) jelenítse meg. Ez a program külső térképekre helyezi rá a pontokat. A poi-k a térképen szerepelnek (vagy nem), tehát ezek láthatósága a választott térképtől függ. Ahogy Old Eye is említette, ezek láthatósága a térképen a térkép készítők döntése.[ előzmény: (6511) Pongi, 2017.12.15 18:44:10] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 18:44:10 (6511) |
Bocsánat, hogy beleszólok, de szerintem még mindig félreérted. Arról van szó, hogy amit valaki poi-ként "bevisz" az adatbázisba az ott is van, de az ebből az adatbázisból készülő sokféle térkép készítői eldönthetik, hogy az ő térképükbe mi kerüljön ebből a jókora adathalmazból. A https://www.geocaching.hu/geomap/ térkép készítői (a geoládázás szempontjából) az illegális szemétlerakó poi-t nem tartják fontosnak, ezért az ő térképükön ez nem jelenik meg, míg a http://terkep.turistautak.hu/ térkép készítői felteszik a térképükre ezt a fajta poi-t is. Én legalábbis így értettem Old Eye magyarázatát. Tehát ez nem valamilyen sóhivatal embereinek önkényes döntése. De nyugodtan javítsatok ki, ha rosszul értelmeztem, nehogy tudatlanságban maradjunk. :-)[ előzmény: (6510) Ajtony, 2017.12.15 18:28:16] |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 18:28:16 (6510) |
Én a https://www.geocaching.hu/geomap/ lapon megjelenő térkép egy meghatározott jelenségére kérdeztem rá. Miért nem lehet azt mondani, hogy azt a Szolnok megyei sóhivatal parajdi részlege készíti, és forduljak azokhoz? Ezt még talán én is megértettem volna. [ előzmény: (6507) Pongi, 2017.12.15 15:25:21] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 15:25:21 (6507) |
Én értem és magam is fel akartam már tenni a kérdést, ugyanis novemberben ráakadtam egy illegális szemétlerakóra, amit a kíváncsiságtól vezérelve bejelentettem a poi-között itt a geocaching.hu. Én azt hittem (és szerintem Ajtony is), hogy ez azon a térképen fog látszani, ahol a ládák helyét is szoktam nézegetni (Geocaching.hu -> térképek legördülő menü -> Geomap) És mivel itt egyik nagyítási szintnél sem jelent meg én is arra gondoltam (amire szerintem Ajtony) hogy idő kell, míg ezt egy szakavatott személy "beleszerkeszti" a térképbe. Most, hogy végigolvastam ezt a párbeszédet rámentem a http://terkep.turistautak.hu/ linkre és -láss csodát! - ott volt az illegális szemétlerakó jel az általam lejelentett helyen. De a turistautak.hu linken megjelenő térképen nem találtam meg egyik nagyítási szinten sem.[ előzmény: (6506) Ajtony, 2017.12.15 14:39:50] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 13:27:26 (6505) |
Attól függ, milyen térképet választottál alapnak.
A térképek következő három objektumtípust jeleníttetnek meg - pontokat (esetünkben POI-kat), vonalakat (utak, patakok stb) és felületeket (erdők, mezők, ipari területek stb).
Az választott térkép tartalmát (és kinézetét) a gyártója állítja össze, ezért nem egyformák a térképek se tartalmilag se kinézetben.
Hidd el, nem érdemes ezen rugózni. A felhasználó olyan térképet választ, ami igényeinek megfelel.[ előzmény: (6504) Ajtony, 2017.12.15 13:18:29] |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 13:18:29 (6504) |
Most már végképp nem értem. Egy véletlenszerű példán lehet követni. Megnyitod a https://www.geocaching.hu/geomap/ -ot. Kikeresed Kőkút községet (Hencsétől nyugatra). Felnagyítod annyira, hogy kb. 2 cm legyen 500 méter. Kőkúttól északnyugatra 3 POI látszik: Alsógyócs keresztje, Alsógyócs felhagyott temetője, Nagyállás felhagyott temetője. (A súgóban magyarázott kulcsok közül az első 2 sor teljesen megnyitva, plusz még a T és a 3. Nem mind kell, de nálam ez az alapbeállítás.)[ előzmény: (6502) gusty, 2017.12.15 12:49:21] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 12:49:21 (6502) |
A geomap-on NEM jelennek meg POI-k, se régiek, se újak.
Szerintem amire te gondolsz az nem poi, hanem a geoláda segédpontjai.
A "?"-re kattintva előjön a súgó, érdemes tanulmányozni.
"Megjelenítendő ponttípusok:
H Hagyományos geoládák megjelenítése
M Multigeo ládák megjelenítése
V Virtuális geoládák megjelenítése
E Esemény geoládák megjelenítése
X Mozgó geoládák megjelenítése
T A multiláda további pontjainak megjelenítése
W A ládákhoz megadott segédpontok megjelenítése"
[ előzmény: (6501) Ajtony, 2017.12.15 12:16:12] |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 12:16:12 (6501) |
Jaj, véletlenül geomaps-ot írtam a geomap helyett (geocaching.h/geomap). A nem-megjelenésük realtime? Nyilván a megjelenésük realtime, és Te is értelemszerűen a geocaching.hu/geomap/-ra értetted. Vettem a pedagógiai célzást, még sokat kell fejlődnöm! Komolyra fordítva: akkor én valamit rosszul csinálok, mert több hónapos POI-im se tűnnek elő. Mondjuk félévesek már igen. [ előzmény: (6500) gusty, 2017.12.15 11:37:45] |
|
|
|