Előzmények
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 19:41:33 (6513) |
Elkeserít, hogy ennyire nem tudok egy kérdést megfogalmazni, ráadásul még "vicces" is próbáltam lenni. :-( Azt akartam kérdezni, hogy a https://www.geocaching.hu/geomap/ térképen csak a régebbi POI-kat látom, az új pontokat nem (néhány "emlékhely" pontról van szó). Ennyi volt a kérdés. Ha erre azt a választ kapom, bocsika, azt valaki más szerkeszti, máshova kellene fordulnom, azt megértem. [ előzmény: (6511) Pongi, 2017.12.15 18:44:10] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 18:44:10 (6511) |
Bocsánat, hogy beleszólok, de szerintem még mindig félreérted. Arról van szó, hogy amit valaki poi-ként "bevisz" az adatbázisba az ott is van, de az ebből az adatbázisból készülő sokféle térkép készítői eldönthetik, hogy az ő térképükbe mi kerüljön ebből a jókora adathalmazból. A https://www.geocaching.hu/geomap/ térkép készítői (a geoládázás szempontjából) az illegális szemétlerakó poi-t nem tartják fontosnak, ezért az ő térképükön ez nem jelenik meg, míg a http://terkep.turistautak.hu/ térkép készítői felteszik a térképükre ezt a fajta poi-t is. Én legalábbis így értettem Old Eye magyarázatát. Tehát ez nem valamilyen sóhivatal embereinek önkényes döntése. De nyugodtan javítsatok ki, ha rosszul értelmeztem, nehogy tudatlanságban maradjunk. :-)[ előzmény: (6510) Ajtony, 2017.12.15 18:28:16] |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 18:28:16 (6510) |
Én a https://www.geocaching.hu/geomap/ lapon megjelenő térkép egy meghatározott jelenségére kérdeztem rá. Miért nem lehet azt mondani, hogy azt a Szolnok megyei sóhivatal parajdi részlege készíti, és forduljak azokhoz? Ezt még talán én is megértettem volna. [ előzmény: (6507) Pongi, 2017.12.15 15:25:21] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 15:25:21 (6507) |
Én értem és magam is fel akartam már tenni a kérdést, ugyanis novemberben ráakadtam egy illegális szemétlerakóra, amit a kíváncsiságtól vezérelve bejelentettem a poi-között itt a geocaching.hu. Én azt hittem (és szerintem Ajtony is), hogy ez azon a térképen fog látszani, ahol a ládák helyét is szoktam nézegetni (Geocaching.hu -> térképek legördülő menü -> Geomap) És mivel itt egyik nagyítási szintnél sem jelent meg én is arra gondoltam (amire szerintem Ajtony) hogy idő kell, míg ezt egy szakavatott személy "beleszerkeszti" a térképbe. Most, hogy végigolvastam ezt a párbeszédet rámentem a http://terkep.turistautak.hu/ linkre és -láss csodát! - ott volt az illegális szemétlerakó jel az általam lejelentett helyen. De a turistautak.hu linken megjelenő térképen nem találtam meg egyik nagyítási szinten sem.[ előzmény: (6506) Ajtony, 2017.12.15 14:39:50] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 13:27:26 (6505) |
Attól függ, milyen térképet választottál alapnak.
A térképek következő három objektumtípust jeleníttetnek meg - pontokat (esetünkben POI-kat), vonalakat (utak, patakok stb) és felületeket (erdők, mezők, ipari területek stb).
Az választott térkép tartalmát (és kinézetét) a gyártója állítja össze, ezért nem egyformák a térképek se tartalmilag se kinézetben.
Hidd el, nem érdemes ezen rugózni. A felhasználó olyan térképet választ, ami igényeinek megfelel.[ előzmény: (6504) Ajtony, 2017.12.15 13:18:29] |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 13:18:29 (6504) |
Most már végképp nem értem. Egy véletlenszerű példán lehet követni. Megnyitod a https://www.geocaching.hu/geomap/ -ot. Kikeresed Kőkút községet (Hencsétől nyugatra). Felnagyítod annyira, hogy kb. 2 cm legyen 500 méter. Kőkúttól északnyugatra 3 POI látszik: Alsógyócs keresztje, Alsógyócs felhagyott temetője, Nagyállás felhagyott temetője. (A súgóban magyarázott kulcsok közül az első 2 sor teljesen megnyitva, plusz még a T és a 3. Nem mind kell, de nálam ez az alapbeállítás.)[ előzmény: (6502) gusty, 2017.12.15 12:49:21] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 12:49:21 (6502) |
A geomap-on NEM jelennek meg POI-k, se régiek, se újak.
Szerintem amire te gondolsz az nem poi, hanem a geoláda segédpontjai.
A "?"-re kattintva előjön a súgó, érdemes tanulmányozni.
"Megjelenítendő ponttípusok:
H Hagyományos geoládák megjelenítése
M Multigeo ládák megjelenítése
V Virtuális geoládák megjelenítése
E Esemény geoládák megjelenítése
X Mozgó geoládák megjelenítése
T A multiláda további pontjainak megjelenítése
W A ládákhoz megadott segédpontok megjelenítése"
[ előzmény: (6501) Ajtony, 2017.12.15 12:16:12] |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.15 12:16:12 (6501) |
Jaj, véletlenül geomaps-ot írtam a geomap helyett (geocaching.h/geomap). A nem-megjelenésük realtime? Nyilván a megjelenésük realtime, és Te is értelemszerűen a geocaching.hu/geomap/-ra értetted. Vettem a pedagógiai célzást, még sokat kell fejlődnöm! Komolyra fordítva: akkor én valamit rosszul csinálok, mert több hónapos POI-im se tűnnek elő. Mondjuk félévesek már igen. [ előzmény: (6500) gusty, 2017.12.15 11:37:45] |
|
|
|