Előzmények

guess.whohozzászólásai | válasz erre | 2006.04.26 13:39:36 (1557)
Gratulálok, sok eszed van, hogy nyilvánossá tettél egy komplett ládatervet.
[előzmény: (1555) FeketeBodzák, 2006.04.26 11:52:12]

FeketeBodzákhozzászólásai | válasz erre | 2006.04.26 11:52:12 (1555)
A GCHONT ládánk újabb 48 órás moderálási ciklusa alatt a moderátoroknak nem sikerült dűlőre jutni, mivel a 12 moderátor közül (tudjuk, hogy egy inaktív, de akkor miért nincs helyette másik), 5 moderátor szavazott. Nem lett meg az elfogadáshoz szükséges 4-el több igen szavazat és az elutasításhoz szükséges 4-el több elutasító szavazat sem. A láda elbírálása tehát még függőben van.

A továbbiakban nem szeretnénk ezzel a ládával foglalkozni, hanem ígéretünk szerint átadjuk azt más rejtőnek. Rejtőmanó jelentkezett először, tehát övé a láda. Nem szeretünk zsákbamacskát árulni, ezért megszemlélésre a teljes ládaoldalt felraktuk az opencaching.fw.hu címre.

„Független” elutasító moderátori vélemények most alapvetően MikiCache állításai köré csoportosultak. A moderátori véleményeket nem idézzük itt a fórumon, mert az a korábbiak szerint „pofátlanság”. Bárki elolvashatja őket az opencaching.fw.hu oldalon. A csésze nálunk van lefestve, de ezt már nem visszük ki a helyszínre.

Viszont utoljára engedjétek meg, hogy tételesen reagáljunk ezekre, és a korábbi problémákra. Minden ponthoz megoldási javaslatot is írtunk, mivel a dolgot nem hisztinek, hanem építő jellegű kritikának szántuk.

1) A coord tag wapos megjelenéséről és általában a wap használatáról szóló kioktató duma egyszerűen baromság. A szerver nem adja ki a coord taget a wapra. Csak egy szimpla szöveg jelenik meg a forrásban valahogy így: „N 46° 53,1234' E 18° 12,1234' 123 m [GCXXX+parkoló]” Sima szöveg semmi krix-krax. A te telefonodat valami más zavarja. A „WAP:” megjegyzés 4 karakter, letöltése kb. 0,01 Ft-ba kerül a legdrágább, Dominós tarifán.
Mindegy, hülyeségekről nem vitatkozunk, kivettük a kifogásolt részt. Ezért megkaptuk, hogy a szakadékba nem is lehet bemenni.

Megoldás: Okos enged...

2) A Honti-szakadék Dobos Antal (Duna-Ipoly Nemzeti Park, Őrszolgálati és Szabálysértési Osztály, osztályvezető) határozott állítása szerint szabadon látogatható. MikiCache tehát nem mond igazat, amikor azt állítja, hogy nem lehet belépni oda, mert „szigorúan védett természetvédelmi terület”. Amúgy az egyik fényképen is jól látható, hogy kitaposott, félig-meddig kiépített gyalogösvény vezet a vízesésig. A felső rész valóban bozótharc, de aki cápafogat akar találni, az küzdjön!

(Megjegyezzük, ilyen kategória, hogy „szigorúan védett” nincs. Van védett, meg fokozottan védett. Nem ártana tisztában lenni a természetvédelmi fogalmakkal, ha már hivatkoztok rájuk.)

Megoldás: tessék felvenni a telefont és kérdezni.

3) A Magyar Geocaching Közhasznú Egyesület személyes adatokat kezel, de nem tesz közzé semmilyen adatkezelési nyilatkozatot, nem garantálja az adatok biztonságos kezelését. Ezzel megsérti az adatvédelemről szóló 1992. évi LXIII. törvényt.

Megoldás: Itt egy példa arra, hogyan kell ezt csinálni. Tessék elolvasni!

4) Az egyesület korlátozza a játékban való részvételét azoknak, akik nem felelnek meg bizonyos feltételeknek, amelyek álláspontunk szerint nem szükségesek a geocaching tevékenység végzéséhez. Ezt a korlátozást nem egységesen és következetesen, hanem esetlegesen és diszkriminatív jelleggel alkalmazza. Ezzel az egyesület megsérti a közhasznúságról szóló 1997. évi CLVI. törvényt.

Megoldás: tessék következetesen alkalmazni a szabályokat.

5) A moderátorok elfogultak, tevékenységüket a szükséges ismeretek nélkül végzik. A moderációs elvekben foglaltak alapján a moderátorok esztétikai, minőségi értékelést adnak a bejelentett ládáról, nem pedig a törvények, a szabályzat és az erkölcsi normák megtartását ellenőrzik. A moderátorok tevékenysége csak az új ládákra szorítkozik, nem foglalkoznak a korábban bejelentett ládákkal. Pedig a régi ládák között is akad olyan, ami sérti a szabályzatot. Igaz a ládagazda maga is moderátor.

Természetes, hogy nem vagyunk egyformák. Van, akinek egy számolgatós, rejtvényfejtős városi multi tetszik, van, akinek meg az a láda, amit csak sziklamászó felszereléssel lehet megközelíteni. Van példa mindkét fajtára most is. És olyan is van, akinek mindkettő tetszik, meg olyan is, akinek egyik sem. Ez az a sokféleség, amiben a geocaching mozgalom ereje van. Ezt a mozgalmat Magyaroszágon egy egyesületnek sikerült kisajátítani és túlbonyolított szabályok közé kényszeríteni.

Megoldás: A rejtések színvonalát értékelje a kessertársadalom egésze. Ha nekik tetszik, akkor tetszik, ha nem, akkor meg nem. Érett, felnőtt emberek ládásznak, egészségesen fejlett értékrenddel. El tudják dönteni, hogy tetszik-e nekik egy láda vagy sem.
A moderátorok szigorúan a minimálisan kötelező törvényesség, jó erkölcs és a szabályzat alapján ellenőrizzék folyamatosan az összes ládát és ládaoldalt.
Elengedhetetlen a Szabályzat és a Cachikett átfedéseinek és ellentmondásainak kiküszöbölése, leegyszerűsítése.

A GCHONT gazdája tehát rejtőmanó, sorsával a továbbiakban nem foglalkozunk. Nem tudjuk, hogy a ládaoldal és a moderátori megjegyezések a jövőbeni rejtők számára milyen tanulsággal szolgálnak. Azt nem hisszük, hogy a régi ládaoldalak olvasgatásából sokat épülnének, hiszen a szabályok alkalmazása esetleges. A tanulság valami egész más.

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]