Előzmények
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.17 11:08:39 (6632) |
Petya, ezt le kell nyelni: A kütyüvel húzott track mindig hosszabb utat mutat a valóságosnál.
Úgy szoktuk mondani, a mért pozíciónk folyton 'imbolyog' a műholdak változó állása, a környezet árnyékolása (saját testünké is) miatt. A kütyü szoftvere próbál 'simitani', de ez nyilván sose tökéletes. A térképszerkesztésre feltöltött track-eket rajzolás előtt még megbuheráljuk, kivágjuk a kitérőket, a megállások közben képződő 'gombolyagokat', egymáshoz négy méternél közelebbi lerakott pontokat, így is szép eredmény, ha az így számolt hosszérték nem több 10 %-kal a valóságosnál.
A magasságérték más tészta. A GPS a vertikális értéket vagy ötször pontatlanabbul határozza meg, mint a horizontálist.
Ha jól emlékszem, eTrex 30 touch-t használsz (hadd ne keressek utána), abban barométer van, ami jó kalibrálás esetén sokkal pontosabb, ezért kapsz korrektebb adatokat. [ előzmény: (6630) VéPetya75, 2018.05.17 09:06:43] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.16 21:21:20 (6629) |
A GARMIN kütyük menüje nagyjából azonos szisztéma szerint épülnek fel, így valami ilyesmi kellene, hogy legyen:
Beállítások -> Nyomvonalak -> Rögzítési mód -> Távolság
Az alábbit is ajánlom figyelmedbe:
"A néhány méteres távolság-intervallum beállítása a Garmin készülékek butasága miatt csak egy kis trükkel oldható meg. Mivel metrikus rendszerben a logolási beállításoknál csak kilométerben adhatunk meg értéket (mégpedig két tizedesjegyig, ami így legalább 10 m-es távolságnak felel meg), először a mértékegységeket át kell állítanunk yard alapúra (beállítások / mértékegységek / távolság/sebesség: yard). Yard-rendszerre való átállás után a tracklog beállításoknál már nem km, hanem yd a mértékegység, ekkor írjunk be 4.00 yd-ot (ezt [legalábbis 60/76-os készülékeken] két lépcsőben lehet megtenni). 4 yard némi közelítéssel megfelel 4 méternek (1 yard = 0,9144 méter, majdnem mindegy). Ha ez megtörtént, a mértékegység-beállításoknál visszaválthatunk metrikus rendszerbe, ekkor a tracklog beállítások megmaradnak (bár 0.00 km-t jelez ki a gép, de megjegyzi a beállítást és úgy is logol), a távolság/sebesség adatokat pedig a szokásos metrikus rendszerben kapjuk meg."[ előzmény: (6628) VéPetya75, 2018.05.16 18:36:33] |
|
VéPetya75 | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.16 18:36:33 (6628) |
Köszönöm a segitséget. Keresem is a menűjében ezt a beállitási pontot, de egyenlőre nem találom.
Na sebaj, ezzel már majd megbirkozom.[ előzmény: (6627) Hev, 2018.05.15 09:37:36] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.15 09:37:36 (6627) |
A rögzítés gyakoriságát távolság alapúra kell állítani nem időre (ha úgy lenne) Ha egy helyben állsz akkor is mozgást rögzít. A műholdak pozíciója változik így a GPS pontossága is. A kapott tracket simítani kell ha pontosabb adatot akarsz pld. a MapSource program alkalmas erre. [ előzmény: (6626) VéPetya75, 2018.05.14 18:21:50] |
|
VéPetya75 | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.14 18:21:50 (6626) |
Üdvözlök mindenkit.
Nos, sikerült letesztelnem az uj készüléket, egy 3 napos csomagos gyalogturán.
Az OKT igazolófüzetem szerint, a tura( 10.számu Bodajk-Szárliget) 51 km. én ugy érzem kb 3--4 km et mentem a 3 nap alatt plusszban. Szállások, különböző látványoságok amik nem estek utba, de meg akartam nézni. Viszont a 3. nap végére mégis 62 km-et mutatott a számláló. Ez, hogy lehet? A füzetem pontatlan, vagy a készülé? Ami érdekes, hogy a szintekben nem volt eltérés. 3-4 méter maximum, de ezzel én nem foglalkozom. Viszont a kilométer az zavaró. Mi lehet az oka? |
|
|
|