Előzmények
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.07 11:45:13 (77108) |
Memóriakártya nélkül is ezt csinálja?
Akkor még a gyári reset segíthet.
Egyébiránt lehetőleg mindenféle innen-onnan összeszedett térképet érdemes külső memóriakártyára tenni.
A belő memóriát jobb nem piszkálni, ill. max hivatalos garmin térképet tenni csak rá.[ előzmény: (77107) petergabor, 2018.09.07 11:35:12] |
|
petergabor | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.07 11:35:12 (77107) |
Köszi!
Eddig 60CSx-et használtam, úgyhogy ezt tudtam.
Viszont tegnap fogta magát a 64s és nem indul el. Bootol, de amikor kiírja, hogy térképek betöltése, kikapcsol. :(
Googliztam egy csomót. Úgy tűnik, hogy elég gyakori probléma, de jó megoldást nem találtam.
Még nem is használtam a készüléket.[ előzmény: (77106) Juju, 2018.09.07 00:36:57] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.07 00:36:57 (77106) |
VIGYÁZZ! ezt csak a 64s-en csinálhatod! A korábbi készülékek (legegyszerűbben, az államnevűek előttiek), azaz pl a 60csx nem tudják kezelni az átnevezett file-okat, azaz ott mindent egyszerre kell, egy img-ben feltölteni, melynek nevét (gmapsupp.img) nem szabad megváltoztatni, valamint nem szabad rátölteni (pl. vmilyen file managerrel) más img fileokat, mert a készülék végleges károsodását is okozhatja!
Azaz ami megoldás, és tényleg jó megoldás az újabb készülékeken, azt használd azokon nyugodtan, de a régin ne, mert tönkrevágja :) [ előzmény: (77105) petergabor, 2018.09.06 18:02:23] |
|
petergabor | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.06 18:02:23 (77105) |
Sok-sok google-zás után:
"All maps sent at once will appear as one map on your map selection setup on the GPS device. If you want to be able to switch maps on/off separately, then send them once, and rename the GMAPSUPP.IMG into anything else (well the .IMG needs to stay) - but don't use Umlauts, special symbols or spaces in the name. Then just sent the next map."
forrás: https://openmtbmap.org/tutorials/send_maps/
Magyarul:
A készülék térkép kiválasztása menüjében az egyszerre feltöltött térképek egy térképként jelennek meg. Ha külön szeretnéd őket ki-be kapcsolni, akkor küldj egyet, majd nevezd át a GMAPSUPP.IMG-t természetesen a kiterjesztést nem megváltoztatva (ne használj ékezetes betűket, szóközt, stb.). Küld a következőt, azt is nevezd át. És így tovább.
Megvan ennek is az előnye, bár kicsit körülményesebb, mint egyszerre küldeni mindet. [ előzmény: (77104) petergabor, 2018.09.06 17:24:55] |
|
petergabor | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.06 17:24:55 (77104) |
Sziasztok!
a helyzet az, hogy egy rétegként kezeli a feltöltött térképeket.
Most feltöltöttem csak egy megyét (Győr-Moson-Sopron) a Naviguide-ról és egy tájegységet (Kisalföld) a TuHu-ról Mapsourcen keresztül.
Amit látok a térkép kiválasztása menüben, hogy egyetlen térképként kezeli a négy különálló térképet és nem négy rétegként:
Bekapcsolva - Gyor-Moson-Sopr
on megye, Kisalfold, Kisalfold, K
[ előzmény: (77103) petergabor, 2018.09.05 21:49:34] |
|
petergabor | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.05 21:49:34 (77103) |
Sziasztok!
vásároltam egy GPSMAP 64s készüléket az eddigi 60CSx mellé.
Rátöltöttem Mapsourcen keresztül a TuHu turistatérképeit külön rétegekként a felületek, utak és a szintvonalak, valamint a Garmin Naviguide térképét.
Ezek után a készüléken csak a Naviguide látszik. A menüben sem látszik a TuHu. Ha csak a TuHu-t töltöm rá, akkor sem lehet a rétegeket külön kezelni.
Illetve a 60CSx-en tájegységekként is tudtam ki- illetve bekapcsolni.
Valahogy így néz ki 60CSx-en:
Hide Naviguide
Hide TUHU szintvonalak
Hide TUHU feluletek
Hide TUHU szintvonalak
illetve másik menüben:
[pipa] Aggteleki-karszt, TuHu utak
[pipa] Aggteleki-karszt, TuHu felületek
[pipa] Aggteleki-karszt, TuHu szintvonalak
[pipa] Borzsony, TuHu utak
stb.
A kérdéseim:
64s-ben ezeket nem lehet így kezelni?
64s-ben miért nem látszik rétegenként a TuHu?
Ha a Naviguide és a TuHu térképeit is rátöltöm, miért csak a Naviguide látszik (menüben is)?
Köszönöm.
Péter |
|
|
|