Előzmények
Andreas | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.06 17:01:42 (74633) |
Garmin Dakota/Oregon GPS? Oregon-nál tapasztaltam, hogy teljesen magabiztosan közli a pozíciót szerinte néhány méter pontossággal, én meg látom hogy akár 50-100 méterrel lecsúsztunk az útról.
Van egy olyan elméletem, hogy ezt az Oregon/Dakota GPS-ekben kikapcsolhatatlan Garmin HotFix szolgáltatás okozza. Bekapcsolás után GPS a korábban (maximum 3 napja) letöltött ephemeris adatokat is felhasználja a pozíciószámításhoz. Ez becsült adatokat tartalmaz, ami szükségszerűen nem lesz olyan pontos, mint a frissen (=lassabban) letöltött adatok.
Ha most kapcsoltad be a GPS-t, az egész track-nek van egy fix félrehúzása (mondjuk 50-100m), a kanyarodásokat viszont precízen követi. Aztán egyszercsak mondjuk 5-10 percen belül visszamászik a pontos pozícióba, ekkor töltődtek le a friss adatok (ha jól emlékszem 50 bps adatátviteli sebességgel)
Ha nem most kapcsoltad be, hanem már egy ideje bandukolsz az úton, akkor mondjuk lenyugodhatott az egyik műhold, vagy lecsökkent a jelerőssége, a Dakota átvált egy olyan holdra, amelyiknek korábban letöltött - ma már pontatlanná vált - adatai vannak, a nyomvonal szintén elkezd félrehúzni, aztán ha letöltődött a friss adat, visszaugrik.
Hangsúlyozom mindez csak az én elméletem és ötletem sincs a megoldásra. A Hotfix-et kikapcsolni nem lehet a menükben, ha a vevő adatait ki lehetne törölni mint pl. az okostelefonokon, talán az is segítene.[ előzmény: (74617) NagyKG, 2016.02.05 16:45:20] |
|
|
|