Előzmények
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.10 14:50:49 (71014) |
Ó, az én kis telefonom csak egy „kínai olcsóság” (Gionee Pioneer P2, DualSIM – azaz MediaTek MT6572 chipset, Dual Core 1.3 GHz Cortex-A7512 processzor, 512 MB RAM memória, 480x800 pixel és 4.0 inch kijelző). Viszont kipróbáltam pusztán tesztelés céljából egy tucat navigációs programot: Navitel, Locus, OruxMaps, iGO Primo, Navigon, Sygic – és mindegyik kiválóan és gyorsan működött, illetve a Locus, az OruxMaps, a GPS Essentials és a Google Maps az iránytűt is simán, kényelmesen használja, és egyedül az OsmAnd a kivétel, méghozzá nagyon látványos kivétel, gyakorlatilag használhatatlan, és csodálkozva olvasom, hogy mások használják (nem csak erőmű telefonokon). Tehát van egy olyan érzésem, hogy nem a telefonom szerénysége a hibás, hisz az összes felsorolt program jól működött, amikor kipróbáltam őket.[ előzmény: (71010) Mr Zerge, 2014.04.10 08:01:12] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.10 08:01:12 (71010) |
Lehet, hogy részben hardver függő a dolog?
Nálam a Samsung Galaxy S Advance, 4.1.2-s Androiddal jól működik, a leírt problémák egyike sem jelentkezik.[ előzmény: (71006) adalbert1977, 2014.04.10 02:26:35] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.10 02:26:35 (71006) |
Hát, az én androidos telefonomon katasztrofális az OsmAnd „működése”. Hihetetlenül lassan működik, iszonyat sok áramot zabál, az elektromos iránytűje össze-vissza táncol (a Kalman szűrő nálam semmit sem ér). Ellenben a Locus vagy az OruxMaps tökéletesen mennek, kényelmesen, fürgén, gyorsan, az iránytűt is kiválóan kezelik, csak hát nem navigálható/kereshető a mapsforge-os vektoros térkép sem rajtuk. Külön adatbázis segítségével lehet térképfüggetlen, OpenStreetMap-es útvonaltervezést kimódolni. Ez akár offline is megtehető a BRouter segítségével. Az OsmAnd azonban használhatatlan, megbízhatatlan - legalábbis a telefonomon.[ előzmény: (70160) Mr Zerge, 2013.12.10 17:25:11] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.10 17:25:11 (70160) |
Nagyon szimpatikus a működése. Jó a magyar nyelvü menü. A képernyő kezelése, adatmezők megjelenítése nagyon jó.
A gpx fájl kezelés azt jelenti, hogy akár Mapsourcal lerakok pontokat, átmásolom gpx fájlként a telefonra az OsmAnd mappába és mint kedvencekre tudok navigáltatni a telefonnal?
Országhatárnál vajon átlép automatikusan az egyik térképről a másikra?[ előzmény: (70152) jekaeff, 2013.12.09 10:09:01] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.09 10:09:01 (70152) |
Most nem vagyok WiFi közelben, de...
Az OsmAnd-ban kétféle Magyarország térkép tölthető le:
- OpenStreetMap-féle, ez úgymond az alap, mivel a program neve is innen ered (Osm - OpenStreetMap; And - Android)
- OpenMaps-féle
Az utóbbi időben mintha csak az OpenStreetMap-es térképet hozta volna fel a listában, az OpenMaps-est nem. Bár ez lehet, hogy ez változott azóta, kb. egy hónapja nem frissítettem.
Az első linked az OpenMaps térképnek felel meg, a második pedig az OpenStreetMap-nek.
- Az OpenStreetMap térkép neve az Osmand könyvtárában: Hungary_europe.obf
- Az OpenMaps térkép neve az Osmand könyvtárában: Hungary_openmaps_eu_europe_2.obf
...és igen, elegendő bemásolni oda: mivel ahogy írtam, nem hozta fel az OpenMaps-os térképet mostanában a WiFi-s listában (lehet, hogy azért, mert régebben nem volt "_2" annak nevében?), én is kézzel töltöttem le és másoltam oda.[ előzmény: (70151) Mr Zerge, 2013.12.09 09:13:03] |
|
|
|