Előzmények
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.09 22:39:46 (69667) |
Köszönöm, hát valóban nem lett jó nekem :D Sima GPS adatokból 232%-os emelkedő volt a max ami vasutat tekintve a világ 8. csodája lenne...
De ha már belendültem a kérdezésbe: olyan progi, ami a képek exif adataiba belefésüli a koordinátákat, de közben az exif elemeit és a képet nem bántja? [ előzmény: (69666) jekaeff, 2013.10.09 22:18:56] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.09 22:18:56 (69666) |
Például az SRTM_HUN legutolsó béta verziója is tud ilyesmit, de ez még elég kísérleti funkció a programban. Az adatlapomon látható linken tudod letölteni (SRTM_HUN_20120217beta), 600KByte az egész.
A program bal felső sarkában a 3. ikonra kattintva jelenik meg a statisztika, kiírja a maximális emelkedési szöget is, meg azt is, hogy az hányadik km-nél érzékelte azt a program (pl.: Maximális emelkedési szög: 9,32 % (111,147 km-nél)). Így a grafikonon vissza tudod keresni a helyet, és talán el tudod dönteni, hogy az reális % vagy mérési hiba.
A program a Gauss-simított magasságprofilon számolja az emelkedési szöget, nem a nyers adatokon. Enélkül még barometrikus magasságmérős GPS-sel sem lenne ritka a 70-80%-os emelkedő. :o) Persze főleg barometrikus GPS-en érdemes eleve ilyen elemzést végezni, ott nincsenek akkora függőleges rángatások, mint a tisztán GPS alapú magasságmérésnél.[ előzmény: (69664) Ákibard, 2013.10.09 22:01:42] |
|
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.09 22:01:42 (69664) |
Sziasztok!
Tudnátok mondani egy jó programot a rögzített track elemzésére? Leginkább a maximális emelkedő értéke érdekelne.
A trackan-t találtam itt korábbi eszmecserében, de ahogy betöltöm a tracket a működése leáll :( |
|
|
|