Előzmények
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.29 19:35:27 (68379) |
Szerintem tudod ennél pontosabban is: az N47-37 valahol Szomor környékén van - Nagydorog meg N46-37 :-)
Ezek vannak legközelebb.
Malom oldalában 130223. számú, 99.65 m
Szeszgyár oldalában 130224. számú, 102.12 m
Vasútállomás felvételi épületén 132401. számú, 97.78 m
Elég lesz ennyi? :-D
[ előzmény: (68376) -Atys-, 2013.06.29 19:10:35] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.29 19:10:35 (68376) |
47°37.167, 018°39.463 ennél pontosabban nem tudom... :) Igen igen, de 1 km-es körzetben szinte sík. Köszi, megnézem[ előzmény: (68375) Old Fairy, 2013.06.29 19:04:52] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.29 19:04:52 (68375) |
Azért van ott dombocska, ha Györköny felé indulsz... :-))
Pontosan merre vagy Nagydorogon? A központban van néhány magassági alappont, amelynek cm-élességgel illetve vízszintes alappont, amelynek dm-élességgel könnyedén megtudható a magassága. Pl. ez. Itt is keresgélhetsz, ha be vagy jelentkezve (GCAuth).
[ előzmény: (68365) -Atys-, 2013.06.29 18:28:05] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.29 18:28:05 (68365) |
Nagydorogon vagyok pillanatnyilag, itt még csak egy dombocska sincs.. :) Úgyhogy itt valószínű, hogy pontosan mértek.. De akárhogy is nézem, még mindíg pontosabb, mint a 111 / 107 méter
Csak megtanulok szépen lassan mindent... :) Mégegyszer köszönöm! [ előzmény: (68364) adalbert1977, 2013.06.29 18:09:18] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.29 18:09:18 (68364) |
Sajnos, nem atombiztos. Ha nem tévedek, valamilyen sugárvisszaveréses módszerrel adottak a magasságértékek. Ez nem túlságosan rossz kevésbé tagolt helyeken, de hirtelen emelkedő hegyek, szakadékos völgyek, kanyonok esetében elég vacak. (A Google Earth is mutatja lent, a státuszvonalon, amikor a kurzorral egy adott helyen „állsz”, és az is kb. annyira pontatlan.)[ előzmény: (68362) -Atys-, 2013.06.29 18:02:18] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.29 18:02:18 (68362) |
Köszönöm, pont 100 métert ad..
Single-point elevation lookup:
Coordinates (lat,lon): FIND ELEVATION —> 100 meters (328 feet) [data source: SRTM3]
Akkor gondolom ezt adhatom a hiteles magassági adatnak. A tuhu szerint is ennyi.. :)[ előzmény: (68361) adalbert1977, 2013.06.29 17:49:12] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.29 17:46:08 (68360) |
Sziasztok. Hol találok olyan weboldalt, ahol ha rámutatok egy pontra a térképen, megmutatja az adott koordináta tengerszintfeletti magasságát? A montanát a szeretném ellenőrizni/kalibrálni. Vagy esetleg más módszer? Pillanatnyilag Tolna megyében -a tuhu szerint - a 100m-es szintvonalon "állok", a monti GPS magasságnak 111 métert, normál magasságnak 107 métert ad (gondolom brometrikus mérés alapján) |
|
|
|