Előzmények
gergogyerek | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.23 21:04:15 (57568) |
köszönöm a gyors válaszokat.
mit javasoltok, hogyan vigyem át a túraútvonalat? vegyek fel fontosabb pontokra waypoint-okat, és azok között terveztessek (tehát sűrűbben tegyem a pontokat, ami ugye max 50 lehet)
8 napi bringatúrára kellene[ előzmény: (57566) jekaeff, 2011.06.23 20:51:26] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.23 20:51:26 (57566) |
Elvileg útvonalakon kellene akkor terveznie, de szinte 100%, hogy nem ugyanarra tervez ebben az esetben sem, mint PC-n.
Az "útvonalat" áttöltve ugyanis csak a "kattintási pontok" mennek át a GPS-re (azokat köti össze neked egyenes vonallal), a kézi GPS azon újratervezi az útvonalat saját belső algoritmusa és beállításai szerint.
Még ha a beállítások ugyanazok is a PC-n és a GPS-en (pl. földutak elkerülése, "U"-kanyarok elkerülése, stb.), az útvonal-tervezési algoritmus más, mint a PC-n (mivel gyengébb a processzor, valamilyen más, egyszerűbb módszerrel tervez, kissé esetleg kevésbé lesz optimális az eredmény), így a kapott eredmény is eltér.[ előzmény: (57565) gergogyerek, 2011.06.23 20:46:36] |
|
gergogyerek | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.23 20:46:36 (57565) |
igen, mindkettőn Garmin TransAlpine térkép van, a PC-s mapsource-ból töltöttem át a GPS-re az összes térképet (elvileg akkor ugyanaz kellene, hogy legyen)[ előzmény: (57564) BiharyG, 2011.06.23 20:43:23] |
|
gergogyerek | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.23 20:15:18 (57562) |
sziasztok, mapsourceban terveztem egy útvonalat amit szépen útra is illeszt PC-n. amikor áttöltöm a garmin 60csx-re akkor ott már nem illeszt útra, hanem az útpontok között egyenes vonalat húz.
találkoztatok ilyennel? át lehet úgy állítani a garmin gps-t, hogy ő is az útra tegye a beimportált útvonalat (amit előtte PC-n terveztem)?
köszi
g |
|
|
|