Előzmények
Fgg | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.03 15:10:37 (51416) |
Csodálkozva ültem eme eszmecsere előtt. Én mindig WGS84-re állítottam a kütyümet.
Most kipróbáltam. Ugyanazon helyen mindkét (Ausztria, WGS84) nyomtam neki poi-t, és csont ugyan oda kerültek.
Nem teljesen értem, hogy mit is jelentene ez a beállítás. Lenne kedved összefoglalni röviden?
(ha jól sikerült, még a faq-ba is mehetne!)[ előzmény: (51411) magpet, 2010.09.03 12:09:57] |
|
magpet | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.03 12:09:57 (51411) |
Ilyet már láttam többször, szerintem a Te készüléked előző tulaja is ebbe szaladt bele. Lelkiismeretesen próbálta beállítani a map datumot, a WGS84 nem jelent semmit, Magyarország vagy Hungary nincs, hozzánk legközelebb Ausztria van, akkor az lesz a jó. :)[ előzmény: (51402) halaszkiraly, 2010.09.03 10:57:39] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.03 10:57:39 (51402) |
Szia lelcache! Köszi ez tényleg megoldotta a problémát: a térkép dátum WGS 84, helyett "austria?" volt állítva... Most kipróbáltam bepötyögve ugyanarra a pontra tette mint a mapszósz!
Még valami honnét lehet letölteni a 3.7-es firmware-t, és van-e valami trükkje, mert még sose csináltam ilyet. Köszi az eddigieket is![ előzmény: (51401) lelcache, 2010.09.03 10:44:12] |
|
lelcache | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.03 10:44:12 (51401) |
4-es fw hibás! Nem ajánlom! A 3.7-es az utolsó korrektul működő. Már nem emlékszem pontosan, miért szedtem le a 3.9-es és a 4-es is, de tudom, hogy valami galibát csinált. 3.7-es nem tud 4GB-os kártyát kezelni, csak 2GB-ost. Ennyivel kevesebb! Viszont stabilan működik.
A kézzel bepötyögési hiba tutira beállítási kérdés. Nézd meg, hogy milyen pozíció formátum, és térkép dátum van beállítva. Pozíció formátumra állíts "hddd mm.mmm"-et, térkép dátumra pedig WGS 84-et.[ előzmény: (51399) alfahold, 2010.09.03 10:24:52] |
|
alfahold | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.03 10:24:52 (51399) |
szerintem hibás beállítás lehet.
vagy a rács, vagy a koordinátaformátum nem egyezik a mapszószoddal.
persze illene rátenni a legutolsó fw-t is... (4-es)[ előzmény: (51397) halaszkiraly, 2010.09.03 10:07:29] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.03 10:07:29 (51397) |
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni csix ügyben: vettem használtan egyet, és most tesztelgetem, és van valami ami elég elkeserítő. A mapszószból dróton át feltöltött útpontok megfelelő helyre kerülnek a térképen, de ha kézzel nyomogatom be a koordinátát akkor a térképen valami fantom helyre teszi be a pontokat, méghozzá úgy néz ki, hogy következetesen 27 ezredfokperccel délebbre, és 91 ezredfokperccel nyugatabbra, mint a valós helye volna. Ennek lehet valami hibás felhasználói beállítás az oka, vagy szoftverhiba? Ha szoftverhiba akkor segíthet rajta a frissítés (most v3.60 van benne) Arra gondolni sem merek, hogy mi van, ha hardverhiba okozza ezt... Légyszi' segítsetek! Köszönöm: Iván |
|
|
|