Előzmények
Láp Lidérce | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.23 12:18:22 (64385) |
Szóval hogy hideg-meleggel centi pontossággal meg lehet találni a rejteket:))
Erről nekem az jut eszembe, mikor egyszer egy erdei ládánál éppen alapos megtalálásban voltak a népek. Amúgy, hogy egyáltalán kesserek voltak-é, azt meg se kérdeztem. (Igazából szóhoz se jutottam.)[ előzmény: (64384) Sanchoo és M., 2012.05.23 09:13:40] |
|
Sanchoo és M. | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.23 09:13:40 (64384) |
Ez a "20 méteren felejtsük el a kütyüt" - módszer bölcsnek tűnik. Engem mindjárt a második ládámnál a dolog ellenkezője vezetett félre, vagyis az, hogy a g:hu nyilacskája konkrétan rámutatott a ládára, a távolságot pedig 2 m-nek írta, amikor tényleg 2 m volt.
- Ó, ez ilyen precíz dolog - gondoltam, és a következő ládát már így is kerestem.
A miskolctapolcai hegyen-völgyön, erdőben.
Nem is találtam meg a "ponton" a ládát, keringtem egy 30 méteres körben, mint valami kerge mókus (hát, ölég nagy mókus)
Na, még annyi tartozik a dologhoz, hogy nekem hiába tanácsolták a sokatpróbáltak, hogy "keress valami nem oda illőt, valamit, ami eltér..." számomra dolgoknak ott a helyük, ahol vannak.
Hát ezért van M., aki viszont a precíz háziasszonyi tekintettel azonnal kiszúr minden ilyesmit. Legutóbb már azt kértem tőle, hogy amikor megtalálta, akkor játsszon velem hideg-meleget (ez olyan humán-gps), no azzal centi pontosan meg lehet találni a rejteket.
:)))
A műhold-ügyi továbbképzésem most már tökéletes :))))[ előzmény: (64380) mato, 2012.05.22 19:47:14] |
|
mato | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.22 19:47:14 (64380) |
Egyetértek. Nagyon fontos a logikusan felépített, pontos leírás!
15-20 méter távolságban el szoktam felejteni a GPS-t, a leírásra és a szememre hagyatkozok. Ha mégsem boldogulok, akkor megnézem a korábbi megtalálók logját.
Ne várjuk el ezektől a kütyüktől és ettől a GPS rendszertől, hogy 5 cm pontosan a ládához vezetnek.
És azt se felejtsük el, hogy sok kessertársunk GPS nélkül is sikeresen keresgél. Google Earth-ben megnézi a helyszínt, odamegy, és megtalálja a ládát :)
Szerintem túl van lihegve az egész.
[ előzmény: (64378) Nargoth, 2012.05.22 19:11:20] |
|
Vgyuri | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.22 18:20:59 (64377) |
Ez nem érinti a rendszert. Szívesség, ha valaki beírja a logba a közzétettől +10 méterrel eltérő koordinátát.
A múltkor egy ládánál egyszerre 5 GPS volt kéznél. (2 HTC Touch, egy Gamin60, Etrex20 és egy dzsunkatech) A szórás kb 20 méter volt egy időben. A 2 Garmin között is volt legalább 10 méter.
Tehát nem csoda, ha vannak szórások a közzétett koordinátákban. Tudom, van segítő leírás...
Hiába van 3200 ládánkból 3100 teljesen rendben, egy konkrét hiba is elronthatja a kereső szórakozását.[ előzmény: (64348) Csigabiga, 2012.05.21 19:10:04] |
|
Csigabiga | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.21 19:10:04 (64348) |
10 év működés alatt több, mint 3000 ládánál közel 100000 megtalálás volt eddig.
Fölösleges túlbonyolítani a jelenleg is jól működő rendszert...[ előzmény: (64346) Vgyuri, 2012.05.21 16:10:36] |
|
Vgyuri | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.21 16:10:36 (64346) |
Az Index/GPS fórumon volt szó arról, hogy kell ládát keresni, milyen GPS pontosságra lehet számítani. Bátorkodtam megjegyezni, hogy nem is egy GPS pontossága számít, hanem minimum kettő, mert lehet, hogy a rejtőé éppen akkor jobbra csalt, a keresőé meg most balra.
Meg lehetne felezni a hibát, ha legalább a rejtés koordinátája pontosabb lenne, aminek a titka a különböző időkben való ismételt mérés. A rejtő is megteheti, hogy időnként (főleg ha karbantart) megismétli a mérést. De ha a későbbi megtalálók is (anélkül, hogy a rejtő kütyüjét fumigálnák, a sajátjukat orákulumnak tekintenék) leírnák a logba, hogy a megtaláláskor ők mennyit mértek (ha lényeges az eltérés), kialakulhatna egy jó szóráskép. |
|
|
|