Előzmények
snake | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 17:45:41 (53965) |
Műegyetemen csináltak néhány próbát. A legjobb értékeket néhány perces átlagolások után kapták, illetve ha egy teljes napig átlagoltak egy bizonyos pontot, akkor azért jobb lett, de nem annyival, hogy megérte volna a ráfordított időt.
Példának okáért 1-2 perces átlagolással mondjuk 3-4 méteres hibával lőtték be a pontot, 24 órással meg mondjuk 2 méteres hibával.
Talán itt láttam.[ előzmény: (53961) Gáspár Norbert, 2010.12.17 17:38:47] |
|
Gáspár Norbert | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 17:38:47 (53961) |
Átlagolni minek? A pont nem mozdul el annyira, hogy navigációs GPS-szel észlelni lehessen. Kép meg alap. Szerintem. Illetve leírás a megközelíthetőségről.[ előzmény: (53960) snake, 2010.12.17 17:31:06] |
|
snake | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 17:31:06 (53960) |
Kb a műemlékemhez hasonlatos felmérést terveztek?
Nyilván itt azért nem árt majd a köveken, magassági pontokon átlagolni 1-2 percet, nem csak úgy lökni egy pontot a környéken.
Gondolom használható képek is kellenek majd. Mind az objektről, mind pedig a kilátásról minden irányba.[ előzmény: (53957) Attibati, 2010.12.17 17:14:48] |
|
Attibati | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 17:14:48 (53957) |
A pontok hozzávetőleges helyeit itt nézheted meg , használható koordinátákat majd a project indulásakor fogunk adni.[ előzmény: (53956) zsoooc, 2010.12.17 16:55:45] |
|
zsoooc | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 16:55:45 (53956) |
Hol lehet megnézni, hogy pontosan hol találhatók ezek a geodéziai alappontok? Esetleg koordináták? |
|
|
|