Előzmények
flektogon | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.24 18:50:00 (30853) |
Ezt azért még csiszoljátok, nehogy valaki betámadjon a közhasznúság miatt. A "köz" nem csak a tagokat takarja, ha fizetős szolgáltatás indul akkor elképzelhető hogy beleköt valaki.[ előzmény: (30828) Kolesár, 2008.03.24 15:42:18] |
|
lelcache | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.24 15:01:57 (30823) |
András! Nagyon jó a fejlesztés, miszerint lehet 10-nél több képet feltölteni 1MB-ig.
Ehhez kérhetnék egy aprócska fejlesztést még?
Jó volna látni, ahogy töltöget az ember, hogy még mennyi hely van hátra az 1MB-ból. A 10 db-nál nem volt gond, azt gyorsan ki tudtam számolni :-), de a KB-ok számolgatása kicsit macerásabb feladat!
Köszi![ előzmény: (30764) Kolesár, 2008.03.23 16:05:47] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.23 16:05:47 (30764) |
Felkészítettem a programot, hogy ha kezelje azt, ha nincs megadva maximum, csak végül nem töröltem a maximum-beállítást. Most próbáld.[ előzmény: (30762) SylverRat + Bogee, 2008.03.23 16:00:08] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.23 15:34:10 (30760) |
Képkezelés: a béri határozatnak megfelelően 10x100 kB helyett 1 MB tetszőlegesen, a feltöltés beállításának megjegyzésével. Tesztelendő.[ előzmény: (30641) Bal3, 2008.03.22 11:38:51] |
|
Bal3 | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.22 11:38:51 (30641) |
Áve András!
Talán sokaknak könnyítené meg az életét, ha a képfeltöltés beállításai is menthetőek lennének.
Konkrét példa, én minden képemet 760*x méretben és 85%-os tömörítéssel töltöm fel.
Nehéz ezt megoldani? (mármint a beállítások tárolását) Hab lenne a tortán ha nem 100 hanem 200 kB lenne a képméret limit.
Üdv Bal3[ előzmény: (30631) Kolesár, 2008.03.22 09:19:47] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.22 09:19:47 (30631) |
Gondoljuk végig, hogy a mentés hol tárolódjon (1-2) és mire vonatkozzon (a-c):
1. süti (aktuális böngészőben tárolódik, amíg nem törlöd, függetlenül a felhasznlótól)
2. felhasználói beállítás (bármely gépen egyformán elérhető, de csak bejelentkezve)
a. minden beállítást tárol, tehát a fájlformátumot és a hozzá tartozó beállításokat
b. fájlformátumonként külön tárolja le a beállításokat (az rugalmasabb, hiszen az egyik formátumhoz más való, mint a másikhoz)
c. elnevezett profilokat tárol, amiben akár egy formátumhoz is lehet többféle beállítást is tárolni
Én a 2b vagy 2c változatot javaslom, 2c kicsit bonyolultabb, de ez a legrgalmasabb.[ előzmény: (30630) SylverRat + Bogee, 2008.03.22 09:13:26] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.22 09:13:26 (30630) |
esetleg a beállítások elmenthetőek is lesznek, hogy ne kelljen mindig beírni? mmint a pontok letöltése különböző formátumban oldalon.[ előzmény: (30629) Kolesár, 2008.03.22 09:02:13] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.22 09:02:13 (30629) |
Mostantól logokkal is le lehet tölteni a groundspeak-féle gpx-et, lehet az összeset is kérni, mindenesetre javaslom a szűkítés használatát.[ előzmény: (30628) Kolesár, 2008.03.22 08:23:44] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.21 17:08:05 (30614) |
Az nem utf-8 lenne. Pedig ott van a htmlspecialchars függvény rajta, nem értem. Most szaladok el, holnap megnézem.[ előzmény: (30613) Togo, 2008.03.21 17:00:45] |
|
Togo | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.21 17:00:45 (30613) |
Megvan a hunyó.:) A GCBRAM okozta a fennakadást. :)
Mégpedig azért mert az groundspeak ovner id utáni nevet nem forgatja át utf-8-ra igy ott "jppj (J&J)" szerepel "jppj (J&J)" helyet. Ezen meg szépen fejreáll a buli.[ előzmény: (30610) Kolesár, 2008.03.21 16:45:31] |
|
Togo | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.21 16:38:40 (30609) |
Alakul, de még mindig nem kerek.
Már tudtam olyat letölteni, amit meg lehetett nyitni mapszósszal, de sajna olyat is amit nem. Például, ha Pest megyét töltöm le, akkor azt nem nyitja meg a mapszósz. Ez egy jó teszt amugy. Ha a mapszósszal meg lehet nyitni az elkészült gpx-et, akkor azt már valószinüleg eszi a Colorado.
Most keresgélem, hol a bibi. :)[ előzmény: (30608) Kolesár, 2008.03.21 15:58:14] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.21 15:58:14 (30608) |
Az idézőjel copy/paste hiba volt, a sorminta elején bent maradt az a fránya idézőjel és nem vettem észre. Az id-ket egyedivé tettem, megtoldottam a multipont sorszámával, kétjegyű számként, pl. xxxx01.
Típusneveket kiolvastam a Colorado firmware-jéből: Traditional Cache, Multi-cache, Virtual Cache, Letterbox Hybrid, Event Cache, Unknown Cache, Project APE Cache, Webcam Cache, Locationless (Reverse) Cache, Cache In Trash Out Event, Earthcache, Mega-Event Cache, Geocache Course, Wherigo Cache.
Egyúttal kiderült a A 2.0/2.5 félreértés oka is: le van tárolva a nehézségi fok tömbként, mégpedig unicode string (!), kétszer ugyanaz a sorozat (diff/terr). Tipikus Garmin memóriapazarlás.[ előzmény: (30547) Togo, 2008.03.20 18:51:20] |
|
Togo | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.20 18:51:20 (30547) |
Na csak sikerül kihagyni az egyik mondat egyik részét. :)
Szóval:
A groundspeak tagek végére nem kellene " (pl.: <groundspeak:name"> helyett <groundspeak:name> a helyes
A difficulty és a terrayn-hoz még annyi, ha pl. 2.0 szerepel a GPX-ban 2 helyett, akkor valamiért 2.5-nek értelmezi.[ előzmény: (30546) Togo, 2008.03.20 18:47:06] |
|
Togo | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.20 18:47:06 (30546) |
Belenéztem. Hát ezt a colorado nem eszi, de még a Mapszósz se.
Van benne hiba rendesen.
A groundspeak tagek végére nem kellene " (pl.: helyett <groundspeak:name> a helyes
Persze ahol érték adás szerepel benne ott egyértelmüen szükséges
A difficulty és a terrayn-t rosszul kezeli, ha az egész számok is ki vannak bővítve tizedes taggal. pl. 2.0 szerepel ott, ezt helyesen csak 2-nek kell irni.
És ami a legnagyobb hibája, hogy a minden geocache pontnak egyedi groundspeak id-vel kell rendelkezni. Tehát például egy multiláda pontjainál nem lehet mindegyiknek ugyan az az id-je (ládaszám), mert akkor csak egyet fog látni belőle.
A groundspeak:type -ban a magyar meghatározás nem az igazi, mert ugy nem lesz ikonja a Coloradon.
Azzal nem tud mit kezdeni, hogy "Hagyományos Geoláda". A teljesség igénye nélkül, ami itt fontos lehet, ilyeneket ismer, hogy: Virtual Cache. Traditional Cache, Multi-cache.
A segédpontokat nem kell ellátni grundspeak tagekkel, mert akkor azok is geoládaként jelennek meg.
Ööööö, hirtelen ennyi. Ha kis kezemmel kijavítgatom a fenti hibákat a file-ban, akkor használható. :)
[ előzmény: (30527) Kolesár, 2008.03.20 15:52:46] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.20 15:52:46 (30527) |
Elkészültem az első tesztelhető groundspeak-gpx fájllal, aki ki tudja próbálni megfelelő készülékben, az kérem tegye meg. A másik gpx alatt van a letöltések között, tulajdonképpen az előző kiegészítése, plusz az egész utf-8-ban van. |
|
|
|