Előzmények

Attibatihozzászólásai | válasz erre | 2020.07.19 23:31:17 (4419)
A kompoláson nem érdemes lovagolni, az ilyen szakaszok az évi teljes túrahossznak csak kis töredékét adják, nyugodtan benne lehet hagyni a trackben a komppal megtett néhány száz métert.
A gc kupa fennállásának tíz éve alatt még soha nem volt kérdéses, hogy mi számít kerékpártúrának és mi gyalogtúrának. A következő kiírásban majd kitérek erre is.
A gc kupa szabályrendszerét én állítottam össze, majd itt a fórumon elhangzott vélemények alapján többször módosítottuk (pl. mennyire kell megközelíteni a pontot)
Nem mondtam olyat, hogí "a kerékpárt is minden esetben a ládához 20 méteres távolságba kell vinni". Azt mondtam, hogy különösen nehéz terepviszonyok esetén a napi táv 1-2 százaléka megtehető a kerékpárt hátrahagyva, gyalogosan is.
Nem tudom, hogy Ancs mire hívta fel a figyelmedet az ominózus trackkel kapcsolatban de ha elküldöd nekem a tracket szívesen elmondom a vélemyényemet.
[előzmény: (4418) ésKata, 2020.07.19 21:52:30]

ésKatahozzászólásai | válasz erre | 2020.07.19 21:52:30 (4418)
Szia Ancs!
Te valóban magán e-mailt írtál.
A szabályok nem írták elő március 28-án azt, hogy a kerékpárt is minden esetben a ládához 20 méteres távolságba kell vinni. Ezért kértem Griffs, majd Attibati véleményét. Jelenleg nekem nem egyértelmű, hogy ki mondja meg, hogy mik a szabályok. Ha egy komppal megyek át, az beleszámít a trackbe? Attibati szerint legyen mellettem a kerékpár. De ott van, amikor kompolok, csak nem tekerem. És van, amikor tényleg csak tolni lehet. Akár lépcsőn is le kell vinni meg fel, akkor sem ülök rajta.
Ezeket a szabályokat akkor lehet elvárni, ha előtte egyértelműen ki is vannak hirdetve.
Üdv Kata
[előzmény: (4417) Ancs, 2020.07.19 19:32:49]

Ancshozzászólásai | válasz erre | 2020.07.19 19:32:49 (4417)
Szia Kata, Ezek szerint támadásnak vetted levelemet. Nem az volt. Észrevettem, kértem, ennyi. Ha úgy hagyod sem csináltam volna belőle problémát. További jó bringázást, túrázást. Üdv, Ancs
[előzmény: (4415) Gábor75, 2020.07.14 11:46:35]

Gábor75hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.14 11:46:35 (4415)
2014-ben felajánlottam hogy a Női első helyezettek is kapjanak kupát, mert nem kisebb az érdemük, mint pl a férfiaknak. Azóta eltelt 6 év és igen érdekes tapasztalatokkal gyarapodtam e téren. Volt aki hónapokig nem vette át, volt olyan hogy következő évben visszaadta, mondv?n csak porosodik a szekrényben... úgy tűnik Te ritka kivétel vagy, olyan aki értékeli ezt a dolgot.
[előzmény: (4413) ésKata, 2020.07.12 11:51:37]

ésKatahozzászólásai | válasz erre | 2020.07.12 11:51:37 (4413)
2014-től már fenn van a neten, hogy volt külön férfi és női kategória, így voltak saját kategóriában női győztesek.
Az év eleji felsorolásban a GCKUPA győztesek kifejezés volt, miközben ez 2010-2013 között igaz lehetett, de 2014-től ezen címszó alatt csak a férfiak szerepeltek. Mások a jelek szerint kevésbé érzékenyek erre, mint én, de a nők közül nagyon érdekes csúcskategóriások voltak:
például Lopakodó, aki 2014-ben gyalogos és kerékpáros kategóriában is női győztes lett
vagy Strombus, aki 3 évben nyert egymás után kerékpáros kategóriában.
Férfiak ilyet még nem teljesítettek! Azt elsimerem, hogy a férfi mezőnynél magasabbak a pontszámok, nem őket kisebbítem, a nők elismerését hiányolom. De írhatnak a juniorok is, hiszen a jövő nemzedék megmozdítása is fontos.
Dolgozni csak pontosan, szépen...
[előzmény: (4411) R.Guszty, 2020.07.03 10:11:47]

R.Gusztyhozzászólásai | válasz erre | 2020.07.03 10:11:47 (4411)
Gyanítom, hogy nem a férfi győztesek szerepeltek a kupában, hanem a győztesek voltak féfiak a kupában az első években.
[előzmény: (4409) ésKata, 2020.07.02 21:40:15]

ésKatahozzászólásai | válasz erre | 2020.07.02 21:40:15 (4409)
Griffs januárban meg azt írtad, hogy 10 éves és 2010-től van.
De nekem nem is ez tűnt fel, hanem az, hogy a férfi győztesek szerepeltek a gyalogos és a kerékpáros kupában, de nők és juniorok nem. Úgy látszik ez csak nekem furcsa!
Az alábbiakat korábban, 2020. január elején te írtad be, nem?

Mivel 10 éves volt 2019-ben a kupa, ezért egy pár GCKUPA érdekesség, a teljesség igénye nélkül, kerékpáros szemellenzővel:
- Attibati alapította (talán elmeséli a részleteket:))
- első évben még logoltak a játékosok minden ládánál (a már megtaláltaknál is) a logbookba (valaki talán ezt is elmeséli)
- Fairy írt egy remek programot (sok védelemmel, nehéz volt becsapni), 2014-ig élvezhettük
- 2013-ban, jóval kevesebb láda mellett, Mikulás 2.000 pont feletti eredménnyel nyert, ami tudtommal máig élő rekord

Vándorkupáról beszélünk, amely a 3. győzelem után a nyertesnél marad. Ezt követően új kupa készül, de ismét bevésetésre kerül a mindenkori győztesek listája. A kerékpáros kupán így fest a lista (a gyalogost nem tudom, majd talán Vincenzo):