Előzmények
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.31 19:05:23 (2844) |
Vagy csak ócskábbak az újabb szoftverek: két másik kesserrel szoktunk túrázni, az egyikük Colorado-val a másik egy Etrex Venture(?)-rel, és mindkettejüknek kevesebbet jelez az útcomputer, mint az én Oregonom. A Mapsource viszont az ő értékükhöz áll közelebb.[ előzmény: (2843) Blue Mali, 2014.03.31 17:40:21] |
|
Blue Mali | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.31 17:40:21 (2843) |
Igen úgy látom én is :)
Gondolom a 10 méteres pontosság miatt rövidíthetett. Összeköthette a pontokat, és így jöhet ki kevesebb.
[ előzmény: (2842) Attibati, 2014.03.31 17:23:18] |
|
Blue Mali | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.31 17:11:07 (2841) |
Ja, épp tagnap lett lefuttatva újra a számolás, és két trekkem ment kukába :)
Egyik 9,9 kilométer, mely valójában 10.5, másik 9,8, mely valóságban 10.6 mentem fedélzeti számítógép szerint!
Inkább többet megyek, mint kevesebbet! :D
Megtanultam, jó lecke volt! :)[ előzmény: (2839) gusty, 2014.03.31 16:29:51] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.31 16:29:51 (2839) |
Egyébként lehetne a távolságszámítási algoritmust pontosítani? Nekem kicsit más számok jönnek ki, de ez származhat a képletből, R-ből is.[ előzmény: (2838) gusty, 2014.03.31 12:38:15] |
|
LaySoft | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.31 10:44:00 (2837) |
Nem értem a kérdésed.
A program kiszámolja a legkisebb téglalapot, amibe belefér a track. Ezt a téglalapot megnöveli 30-30 méterrel mind a négy irányba és ebbe a téglalapba eső ládákat vizsgálja, hogy 20 méteren belül vannak-e a track nyomvonalához viszonyítva.[ előzmény: (2836) Gábor75, 2014.03.30 20:11:16] |
|
Gábor75 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.30 20:11:16 (2836) |
Ami pont 20 méteren kívül esik, annak mi a másik határa? Mennyire kell megközelíteni ahhoz hogy az "elutasított" cimkét megkapja? Szerintem 100 méteren túl nem lenne értelme jelölni ezeket a pontokat. [ előzmény: (2835) LaySoft, 2014.03.30 19:45:35] |
|
LaySoft | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.30 19:45:35 (2835) |
Most futtattam le az elfogadhatóság ellenőrzését az összes track-en. 13-at elutasított, megnéztem, jogos mindegyik, de azért ellenőrizze mindenki a sajátját! |
|
|
|