A láda (15x10x10 cm) megtalálásához nem kell semmit megbontani, letörni, kifeszíteni, de az autóból azért illik kiszállni. A saroktól 1.5 méterre, kerítésfal tövében - sziklaüregben, talajszinten, a ládát óvatosan takard. A terméskőfal tövében - benyúlva kivehető, ne tedd zacscskóba, óvatosan takard. :-)
Kedvelt kirándulóhelyünket szeretnénk bemutatni. Kedvező elhelyezkedésének és könnyű megközelíthetőségének köszönhetően a Fazekas-hegy és környéke rövid, kellemes erdei séták színhelyéül szolgálhat.
A kilátóhely a Hűvösvölgy állomástól, a Nagyréttől egyaránt az erdei sárga körútjelzésen gyalogúton közelíthető meg.
A Vezér utca - Villám utca megközelítés nem igazán kerékpárosbarát (140 lépcsőfok).
Azért került oda (ahol van) a láda - mert minden hely - ahol fák - bokrok - füvek vannnak - Természetvédelmi terület - oda nem lehet rejteni!! (legfeljebb házat - mit házat - palotát építeni)! Nekem is könnyebb lett volna erdőben kiépíteni rejtekhelyet, de nem lehet
A bunkert - "Kovács 2 honvéd tizedes" bunkerépítő mester(jelölt) - (légi) megfigyelőhely céljára - társaival építette (a kedvünkre) a harcok idején! A lövésnyomok pedig az itt állomásozó céllövő szakértők áldozatos munkáinak maradványai az utána következő időszakból (úgysem tudod eltalálni ) (sic!)
Szerencsére az érintetlenebb budai erdők megfelelő ökológiai folyosót biztosítanak a Fazekas-hegy élővilága számára.
Hűvösvölgy villamos végállomás csarnoka tömegközlekedési eszközökkel a (Széll Kálmán tér) Moszkva tér ((Móricz Zsigmond körtér) felől az 59-es és 61-es jelzésű villamossal haladva érhető el.
A Nagyrét a Hűvösvölgy állomástól kiinduló erdei úton rövid sétával közelíthető meg. Az út az Országos Kéktúra egyik szakaszának része. Egykor ez volt a Munkásmozgalmi Emlékút: munkásmozgalmi szobrok szegélyezték. A szobrokat az 1990-es évek elején eltávolították és a budafoki Szoborparkban (Mementó Park) helyezték el.
Köszönöm a láda felkeresését, további jó időt, jó kirándulást, kellemes ládázást kívánok.
Állapot: kereshető
Értékelés:
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület?
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni?
+
különleges látványosság, helyszín?
-
speciális koordináta-érték vagy magasság?
-
vízpart, tó/folyó, forrás van-e a környéken?
+
település belterületén van a láda?
+
van-e a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület?
+
nyugodtan ajánlanád-e télen, hóban is (megtalálható-e)?
+
ajánlanád-e a környéket nyáron a legnagyobb kánikulában is?
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van-e a láda (a környékhez képest)?
+
megközelíthető-e járművel néhány száz méteren belül?
+
a javasolt kiindulóponttól elérhető-e fél órán belül?
+
babakocsit toló család induljon-e a láda keresésére?
+
kisgyermekkel, nagyszülőkkel is elérhető helyen van?
-
igénybe veszi-e a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos)?
-
a láda megszerzéséhez kell-e sziklát mászni (gyerek a nyakban kizárt)?
+
sötétben ajánlanád a láda felkeresését?
-
jellemző-e GPS-t valószínűleg zavaró sűrű erdő, magas sziklafal?
-
szokatlan méretű/alakú-e a láda (az ajándékok miatt fontos)?
+
el tudok-e menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyhatom)?
Köszönjük a rejtést!
Számomra nagyon szomorú, hogy a pénz mindent visz: mit neked tájvédelmi körzet, ha el lehet adni a földet jó áron, hogy házakat építsenek rá....
A mai kirándulást Máriaremete (GCMAKE) után az Ördög-árok mentén (Zsíroshegyi út) lesétálva Náncsi néni vendéglőjében terveztem befejezni, de miután még jócskán világos volt, párszáz métert továbbmenve idáig is eljöttem, mert már régen kíváncsi voltam a helyre, de eddig mindig kimaradt.
Nos, a felfelé vezető út a vendéglőtől (a Villám utcán át) jó szuszogtatós, de kellemes volt (az erdőben vezető sárga körút jelzésen meg még kellemesebb lehet), és a hely sem okozott csalódást: remek a kilátás, és érdekes, ami a csúcson van. Csak a ládaleírás erősen hiányos, sőt, már a hely elnevezése is megtévesztő - ugyanis a "kilátó" szó a magyar nyelvben kilátás céljára készített ÉPÍTMÉNYT jelent, itt pedig ilyen nincs, és nem is volt (tehát ez nem egy kilátó, hanem egy kilátóPONT, vagy kilátóHELY), és a kilátó hiánya elsőre némi csalódást okozott. Ellenben van a hegytetőn egy geodéziai háromszögelési pont, továbbá egy egykor nyilvánvalóan katonai célokra épített és használt bunker (beton lőállás), amikről viszont egy szó sincs a - rendkívül szűkszavú - ládaleírásban (csak a mellékelt fotókon)...; pedig mindkettő ritkaság a maga nemében ilyen jó állapotban (mégha grafittivel elrondítva is), és biztosan van a helynek története is. Azaz utánajárhatott volna a rejtő, hogy ki és mikor építette a bunkert - nekem ránézésre második világháborúsnak tűnt, de nem vagyok szakértő -, és hogy mikor kerültek a golyónyomok a háromszögelési pont vasoszlopára. A hely egyébként láthatóan népszerű kirándulópont (most is volt fent "közönség" bőven) - meg is értem, szerintem is érdemes volt ide eljönni.
A rejtés viszont tetszett, azzal sincs bajom, hogy kicsit messzebb van az objektumtól, mert úgyse kerülheti ki senki, aki a kilátópontra kíváncsi. Ja, és végül Náncsi néni vendéglője se okozott csalódást a Fazekas-hegyi kitérő után: habár nagyon drága hely, de az ízek igen jók voltak...
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
10/10 OKT közben, a nap utolsó ládája, GCMAKE felől érkezve. A rejtés remek, a panoráma nagyon szép volt a késő délutáni nap fényében (leszámítva a kilátó alatt közvetlenül fellelhető szeméthegyet...).