A láda a megadott koordinátákon: "a víztározó közvetlen közelében, beton börtön mélyén, egy rozsdás vasördög kerek szájában raboskodik" :D (pontosítok: nem a meredek falu víztározó alján van)
Ez egy
örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek,
keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a
LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az
Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)

A ládába TravelBug
NEM helyezhető.
Leírás
Kellemes, az út végén körpanorámával gyönyörködtető és hagyományos geoládát rejtő túrára invitáljuk a természet kedvelőit. A túra Tokaj-Hegyalja kapujában, a Mád-Mezőzombor-Bodrogkeresztúr háromszögben, szőlőtáblákkal borított hegyek között, a Dorgó-völgyben található "Bortó" üdülőteleptől indul.
A völgy a 37-es útnak a Szerencs és Sátoraljaújhely között, Szerencs közelében lévő, mádi elágazásától (körforgalom!) közelíthető meg úgy, hogy a körforgalomból Mád felé kilépve azonnal (
N 48° 10,044' E 21° 17,629' 117 m [GCTETO+kiágazás1]) jobbra fordulunk (nagy, útbaigazító reklámtábla segít, hogy el ne tévedjünk!), és egészen a "Bortó" nevű strand bejáratának nádfedeles, strandszezonban vendéglátó helyként is üzemelő épületéig
N 48° 10,730' E 21° 18,118' 139 m [GCTETO+parkoló2] hajtunk (vagy biciklizünk). Előbb is találunk parkolót (nagyobbat is, mint a strandbejárat előtt,
N 48° 10,567' E 21° 18,075' 139 m [GCTETO+parkoló2]), de amaz hangulatosabb.
Az üdülőterületen jelenleg motel, kemping, nyáron pedig strand működik. A horgászásra és fürdésre egyaránt alkalmas Dorgói-tó (a strandtulajdonosok leleménye szerint: Bortó), mesterséges tó, melyet a Harcsakút forrás vizéből duzzasztottak fel. Mint a forrásvíz táplálta tavak, nyári kánikulában ez is kellemesen hűvös.
Korábban a tó vizét a szőlők öntözésére használták. A Tokaji Állami Gazdasági Borkombinát területén 1962-ben kezdték a kísérleteket a szőlő öntözésére. A Dorgó-völgyben 1962-ben készült el ez a 120.000 m3-es víztározó, amely 2.510 hektár terület öntözését tette lehetővé. A vizet szivattyúkkal nyomták fel a Király tetőre az ott létesített vízmedencébe, aminek a közvetlen közelébe helyeztük el a ládánkat.
A hegyre a
N 48° 10,659' E 21° 18,116' 139 m [GCTETO+kiágazás2] pontnál javasoljuk a szőlőtábla (inkább csak parcella) melletti úton fölfelé indulni, majd a szintvonalakon kiépített teraszok kijelölte szerpentin útvonalát követve haladni. Közben érdemes időnként hátranézni, a teraszoknál megállni és a tájban gyönyörködni.
A kilátás végig szép, ami persze azt is jelenti, hogy ha süt a Nap, szinte végig a napon sétálunk. Az út így sem megerőltető, meg aztán mögöttünk ott a strand is. A Harcsa tetőről szinte észrevétlenül jutunk át a Király tetőre. Az út vége már pár árnyas fa között halad, és egy, ma használaton kívüli, beton víztárolóhoz jutunk rajta a
N 48° 10,271' E 21° 18,411' 220 m [GCTETO+medence] pontnál. Ennek a pereme afféle kilátóként szolgál most nekünk: szép körpanorámát ad. Feltárul előttünk a Tokaji-hegy, mögöttünk-alattunk a dorgói-tó az üdülőteleppel, a völgy túloldalán a hegyek oldalában - tájsebekként - a még működő és felhagyott kő- és ásványbánya fejtések teraszai, a közeli és távoli hegyvonulatok, a tavon túl Mád és alattunk, előttünk az itt kezdődő Alföld. Túránk közben pedig mintegy láthattuk a tokajhegyaljai szőlőtermelés múltjának egy darabját, de a jövőét is: a Harcsa- és a Királytető szoknyáján a mostanában felhagyott, nagyüzemi, kordonos szőlőművelés ültetvényeinek; feljebb, a teraszokon a régebben abbahagyott, hagyományos, karós szőlőtermesztésnek a hűlt helyén haladtunk át, de megfigyelhettük az új szőlőtelepítés munkálatainak fázisait is: a szoknyán jelenleg ez folyik - ettől olyan kopasz a hegyoldal. Alattunk, a kemping főépülete pár évvel ezelőtt még szőlőfeldolgozó volt; itt nagy szőlődaráló működött a parkoló járószintje alatt, ahová surrantón át juttatták a szőlőt a szállító konténerekből. Ha a Király-tetőről a másik, Tarcal felőli oldalon leereszkedünk, az ottani lejtőn a jelenből kapunk ízelítőt. Az értékesebb, déli, délkeleti lejtőn ma is kordonos szőlőültetvény van; a szőlőfeldolgozók üzemi épületei tájba illesztettek - ám nekünk a Dorgó völgy bemutatása volt a célunk a ládánkkal: a franciás szőlőkultúrát csak alternatív látnivalóként ajánljuk.
Bár a Király tetőn a vízmedence pereme elég széles, gyerekeket egyedül ne engedjünk fel rá, mert nincs lefedve, mély, és elég meredek az üres betonmedence ferde fala!
Ládatöténet
2014.06.15.
A ládát a bozótosból kiszedtem és új helyet kapott.
Jó keresgélést!
üdv, skiccpausz
2011.09.06.
A ládát örökbefogadtam. Felújítottam.
skiccpausz
2007.03.25.
Kikerül a láda, eredeti rejtője páros.